На Вінниччині створять мобільні культурно-мистецькі та інформаційно - просвітницькі групи,які задовольнятимуть потреби населення у сільській місцевості (+фото)

На Вінниччині створять мобільні культурно-мистецькі та інформаційно - просвітницькі групи,які задовольнятимуть потреби населення у сільській місцевості (+фото)

23.06.15 10:39 0 439
На Вінниччині 611 сіл не мають бібліотек, 441 населених пунктів краю не мають клубів. Відтак, пріоритетним напрямком у вирішенні цієї проблеми – запровадження мобільних культурно-мистецьких та інформаційно - просвітницьких груп, які будуть створенні на базі районних закладів культури. Дані об'єднання хоча б один раз в два місяці, проводитимуть культурно – дозвіллеві та освітні заходи в сільських населених пунктах, де немає стаціонарних закладів культури. На цьому наголосив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Станіслав Городинський під час щотижневої наради у голови облдержадміністрації, презентуючи «карту пріоритетів».

«Найближчим часом плануємо розпочати експериментально запроваджувати таку модель нестаціонарного обслуговування сільського населення у Крижопільському та Теплицькому районах» – повідомив Станіслав Городинський.

Загалом, як зауважив посадовець, для визначення пріоритетних завдань галузі культури взято за основу базові показники 2014 року, окреслено проблемні питання і намічено шляхи їх вирішення. Зокрема, у минулому році забезпечено зміцнення матеріально - технічної бази, проведено 502 ремонти на суму майже 22,3 млн. грн. Також впроваджувались мотиваційні заходи для випускників мистецьких навчальних закладів. (Працевлаштовані 192 осіб із 203, або 95% від загальної кількості випускників.) Забезпечувалась доступність культурно - освітніх послуг (277 бібліотек області оснащено комп'ютерним обладнанням за рахунок реалізації програми «Бібліоміст»). Збережено базову мережу закладів культури. Станом на 01.01.2015 року вона складає 2165 установ, в тому числі 1913 у сільській місцевості.

«Проте досягнуті результати не забезпечили у повній мірі ефективності роботи закладів культури області. Недостатній рівень фінансового забезпечення. (Крім зменшення бюджетних асигнувань (дефіцит до потреби складає 71,7 тис. грн.) за 2014 рік зменшено надходження від платних послуг по обласних закладах на 6,7%). Тому пріоритетним завданням 2015 року ми вважаємо врегулювання ситуації з надання закладами культури області платних послуг населенню. Плануємо забезпечити зростання до 7% по обласних закладах, а в цілому по галузі на 4% до рівня 2013 року за рахунок відкриття платних студій у будинках культури, груп самоокупності в школах естетичного виховання, розширення сфери надання платних послуг у бібліотеках та музеях» – зауважив Станіслав Городинський.

Актуальною проблемою є надання якісних освітніх послуг у сфері культури.

«Міжрегіональні культурні обміни зведені до мінімальних показників на державному рівні. Національні колективи,практично, один раз в рік бувають в обласному центрі, а в районних центрах за останніх 20 років не було жодного концерту чи вистави. Витрати на ці заходи мають закладатись в державному бюджеті. І ми, звичайно, будемо ініціювати вирішення цієї проблеми Міністерством культури України» – зазначив Станіслав Городинський.

Крім того, за його словами, в регіоні неналежне кінообслуговування у сільській місцевості.

«На даний час «Вінницякіно» відпрацьовує схему мобільного кінообслуговування населення. Необхідно до цього питання підключитися начальникам відділів культури і туризму, особливо тих районів, де відсутні районні кіномережі. Потрібно надати перевагу фільмам патріотичного спрямування (у тому числі, стрічки про Майдан), а також демонструвати фільми про мирне життя - стрічки комедійного, романтичного, сімейно-побутового, детективного жанрів» – наголосив Станіслав Городинський.

Велика робота запланована і в музейній галузі.

«Музейна справа в основному побудована на класичних формах та методах. А без осучаснення їх музеї приречені на виживання. Щоб мати перед собою перспективу розвитку варто насамперед скерувати свою роботу на оновлення експозицій музеїв. Тому плануємо розпочати реконструкції у історичних та краєзнавчих музеях, зокрема у м. Могилів-Подільський, Ямпіль, Бар, смт. Піщанка. В критичному стані знаходяться музеї Миколи Леонтовича в селі Марківка Теплицького та художній музей ім.Т.Г.Шевченка в селі Тиманівка Тульчинського районів. У контексті вирішення цієї проблеми розпочато роботу із створення музейного комплексу на базі обласного краєзнавчого музею шляхом приєднання до нього музею Миколи Леонтовича у селі Марківка Теплицького району та «Музею Батізької битви» в селі Четвертинівка Тростянецького району» – наголосив Станіслав Городинський.

Активізація роботи музеїв, впевнений посадовець, дасть можливість розпочати розгортання інвестиційної діяльності у сфері культури та застосування механізмів державно-приватного партнерства.

Також, як зазначив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, на кінець 2015 року та початок 2016 року заплановано завершення будівництва та введення в дію нового приміщення обласного академічного театру ляльок (на 160 глядацьких місць).Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: О. Соколов: Чернігову ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ