Тернопільщина – у трійці областей,з якими готові співпрацювати представники Національної економічної палати Польщі

Тернопільщина – у трійці областей,з якими готові співпрацювати представники Національної економічної палати Польщі

25.06.15 11:07 0 312
Польські інвестори готові вкладати кошти у перспективні проекти, які реалізують на Тернопільщині. З цією метою експерти з Польщі проводитимуть аудит у районах та самому Тернополі. За підтримки комітету міського господарства Національної економічної палати Польщі на території області є можливість створити агломерацію.

Про це повідомив голова представництва даного комітету у Варшаві Зенон Кічка під час зустрічі із головою Тернопільської облдержадміністрації Степаном Барною 24 червня. Учасниками також були представники департаментів ОДА, а саме - розвитку економіки, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва; агропромислового розвитку; розвитку інфраструктури, транспорту та туризму; освіти та науки.

«Ми розробляємо проект співпраці з Україною протягом 2015-2020 років. Програма передбачає залучити представників влади, підприємців та науковців. У рамках проекту працюватимуть дві групи експертів – аграрії та науковці. Кошти на його підтримку може виділити Євросоюз. Наразі розпочали конкурси на участь, результати залежать від перспектив поданих проектів», - зазначив Зенон Кічка.

Аудит об'єктів триватиме і під час реалізації проекту. Є можливість збільшення фінансування за умови успішності процесу.

«Національна економічна палата співпрацює з трьома областями – Тернопільською, Рівненською та Волинською. У Луцьку ми вже створили першу в Україні агломерацію, коли населені пункти об'єднались для втілення різних проектів. Такий досвід можна запровадити і на Тернопільщині. Адже це край великих можливостей, як і Україна загалом», - додав Зенон Кічка.

Очільник області Степан Барна наголосив, що досвід Польщі є зразком для розвитку України у плані економіки, а також проведення реформ в цілому.

«На території області функціонує більше 42 українсько-польських підприємств. Прикладом ефективної співпраці є польсько-українське підприємство «Мікроген-Україна» на Шумщині, - продовжив Степан Барна. – Польща є нашим найбільшим зовнішнім торговим партнером області. Обсяг експорту становить 59 млн доларів, імпорту – близько 44 млн доларів».

Голова ОДА також зазначив, що пріоритетні напрямки для співпраці - це сільське господарство, переробна галузь, спиртова галузь, розвиток туризму.

Для пошуку ідей проектів міжнародної співпраці, їх розробки, подальшого супроводу в ОДА планують створити відділ фандрайзингу, додав Степан Барна.

До слова, комітет міського господарства Національної економічної палати Польщі має центри у Парижі, Берліні та Брюселі. За словами Зенона Кічки, це дозволить залучати експертів цих міст для втілення проектів на території Тернопільщини.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ