У Києві вирішується доля сенсаційної археологічної знахідки

У Києві вирішується доля сенсаційної археологічної знахідки

30.06.15 21:40 0 1365
Уже не перший місяць жителі столиці скаржаться на довготривале будівництво, що розгорнулося біля річкового вокзалу. Як повідомляли попередні новини, на розкопаній ділянці планувалося спорудження нового торгівельного комплексу, проте нещодавно плани змінилися.

Законодавством України передбачено, що перед початком будь-якого будівництва на майданчику необхідно провести археологічні розкопки. Цього разу вченим пощастило  і під землею були знайдені залишки  стародавнього Києва. Археологи стверджують, що виявлені на глибині 7 метрів частоколи і зруби являються частинками київської улиці, яка існувала в період ХІ-ХІІІ століття. Також вони припустили, що поруч можуть знаходитися і залишки будинків.

"Таки закопали!"

Сьогодні ж новини України повідомляють про те, що історичні знахідки знову були засипані ґрунтом. Це сталося попри те, що відвідавши місце розкопок, нинішній столичний голова Віталій Кличко заборонив проводити будівельні роботи на майданчику.

Мер заявив, що вважає подібну знахідку сенсацією, яка може багато чого розповісти сучасним мешканцям про Київ древніх часів. Раніше вчені стверджували, що межа міста проходила по Боричевому узвозу, тому знайдені зруби в районі Поштової площі стали справжньою несподіванкою. Кличко підозрює, що на місці знахідки колись була садиба.

Нагадаємо, що того ж дня мер дав розпорядження зупинити всі роботи, які можуть нанести шкоду виявленим артефактам. Також голова пообіцяв залучити фахівців і якнайшвидше вирішити подальшу долю «свідків» Київської Русі.

Депутата Київської міської ради Василя Гацько останні події сильно обурили. На своїй сторінці у соціальній мережі він написав, що шукатиме тих людей, які дозволили закопати історичні залишки назад. За словами будівельників, дозвіл вони отримали від столичної влади.

Що буде далі?

Міністр культури Києва заспокоює і наголошує на тому, що такі важливі знахідки вимагають перегляду проекту будівництва. В’ячеслав Кириленко особисто перебував у складі виїзної комісії на місце розкопок і заявив, що все виявлене буде захищатися на найвищому рівні.

Рішення закопати історичні знахідки могло бути спровоковане обвалом на місці розкопок, який стався 13 березня. Причиною було різке підвищення рівня ґрунтових вод. Вчені, яких захопили останки міста часів Київської Русі, попри що сподіваються на музеєфікацію знахідок, на тому ж місці, або неподалік від нього.
Источник: http://gazeta.ua/
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 35)
Попередня новина: Модний одяг для дітей 3-4 ...
Наступна новина: Пора начать думать о своем ...

КОМЕНТАРІ