Історія становлення сучасної податкової системи України розпочалася на початку 1990-х років. До проголошення Акту про незалежність і деякий час по тому в системі оподаткування нашої держави діяли нормативні акти колишнього СРСР. Зокрема, закони СРСР «Про податки з підприємств, об'єднань і організацій» та «Про систему оподаткування», ухвалені 1991 року. Статус, функції та правові основи діяльності податкових органів було визначено 1990 року законом «Про державну податкову службу в Україні». 25 червня 1991 року законом «Про систему оподаткування» було встановлено податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки та відповідальність платників податків.
У 1996–1997 роках розпочався новий етап розвитку податкової системи України, завданням якого було послабити податковий тиск та реформувати законодавчі норми збору податків, а також – створити дієву систему контролю за дотриманням податкового законодавства.
Контроль за сплатою податків держава здійснювала завжди. Цим займалася податкова служба при Міністерстві фінансів та інспектори-ревізори фінансових відділів у містах, районах. Окремого податкового органу не було. У 1996 році було створено Державну податкову адміністрацію України, вона стала центральним органом виконавчої влади.
2010 року було реорганізовано Державну податкову адміністрацію України у Державну податкову службу України, 2012 року указом Президента України – створено Міністерство доходів і зборів України шляхом об'єднання Державної митної служби України та Державної податкової служби України. А постановою Кабінету міністрів України від 21 травня 2014 року №160 було утворено Державну фіскальну службу, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Наразі в ДФСУ започаткована інституційна реформа. Заплановано змінити підходи в управлінні, підвищити ефективність податкового та митного контролю, впровадити дієву систему адміністрування податків, знищити корупцію та загалом відновити довіру суспільства до ДФС та податкової системи. На часі – створення в Україні стабільної прогнозованої податкової системи, яка забезпечуватиме достатній об`єм надходжень до бюджету, ефективне функціонування економіки держави, справедливий підхід до оподаткування відповідно до принципів прозорості, чесності та відкритості. Сплата податків – це конституційний обов'язок кожного громадянина, а завдання податківців, зараз працівників фіскальної служби – дотримуватися букви Закону та виховувати податкову культуру громадськості задля успішного розвитку нашої держави.
Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Новини Закарпаття – «Карпатський об'єктив»
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінниччині стане ...
Наступна новина: У Рівненській області під ...