загрузка...
 У Волинській області за втручання прокуратури сільгоспвиробники Горохівщини сплачуватимуть належну плату за землю

У Волинській області за втручання прокуратури сільгоспвиробники Горохівщини сплачуватимуть належну плату за землю

09.07.15 10:55 0 285
Прокуратурою Горохівського району скеровано до Господарського суду Волинської області 3 позовних заяви в інтересах держави до суб’єктів господарювання району з вимогою внести зміни до договорів оренди землі.

За результатами аналізу інформації про стан використання землі на території Горохівського району прокурори з'ясували, що попри внесені 1 квітня 2014 року Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до Податкового кодексу України, якими значно збільшено мінімальний розмір орендної плати за землю, ці суб’єкти господарювання досі не уклали додаткових угод до чинних договорів оренди землі задля збільшення розміру платежу й сплачують орендну плату у фіксованій ставці в розмірі 100 грн. за 1 га, що призводить до ненадходження коштів до бюджету.

Зауважимо, що тепер, згідно вимог Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди й річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.

Відтак за оренду трьох єдиних масивів з невитребуваних часток (паїв), загальною площею 59,35 га, що знаходяться на території Жабченської сільської ради, орендарі мали би платити не 5 935 грн., а майже 85 тис. грн. на рік.

Усі позови прокуратури району нині судом задоволено у повному обсязі. Договори оренди приведено у відповідність із вимогами закону, сплата ж орендарями належної орендної плати суттєво вплине на наповнення бюджету Горохівського району, 25 % від усіх надходжень до якого станом на 1 липня 2015 року становить саме сплата фізичними та юридичними особами земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопільська область: ...
Наступна новина: У Тернополі стартував ...

КОМЕНТАРІ