Вінниччина вивчає досвід сусідніх держав з упровадження європейської моделі місцевого самоврядування (+фото)

Вінниччина вивчає досвід сусідніх держав з упровадження європейської моделі місцевого самоврядування (+фото)

10.07.15 08:08 0 343
У приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації 9 липня відбулось відкриття міжнародного семінару «Нові аспекти діяльності секретарів місцевих рад в контексті впровадження європейської моделі місцевого самоврядування» за участі голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Сергія Свитка, Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Корнела Іонеску та делегації керівників органів місцевого самоврядування Румунії і Молдови на чолі із секретарем Ясської повітової Ради Лакраміоарою Вернікою.

Вітаючи високе зібрання, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив, що в Україні з початку 2015 року відбуваються кардинальні зміни: «Бюджетна децентралізація – це дійсна ефективна реформа,- зауважив він,- тут державою запроваджено нові стимулюючі механізми і ми вже є свідками, коли доходи до місцевих бюджетів базового рівня зросли на 40 %. Тож зараз в країні період зламу старих ментальних відносин».

Очільник області також повідомив, що днями обласна Рада затвердила «Перспективний план добровільного об'єднання громад Вінниччини», за яким новоствореним громадам надаватиметься можливість скористатись вагомими економічними стимулами, отримуючи значну фінансову підтримку держави.

«Ми зараз на третьому етапі децентралізації, коли необхідно вносити зміни до Конституції України, в результаті чого ми будемо мати систему, схожу на ту,що діє в Польщі і Румунії»,- підкреслив Валерій Коровій.

Презентацією соціально-економічного потенціалу Вінницької області відкрив пленарне засідання перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. Стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування України охарактеризував у своєму виступі заступник керівника виконавчого апатату Вінницької обласної Ради Степан Нешик, а секретар Ясської повітової Ради Лакраміоара Верніка зосередилась на ролі секретаря в румунській державній адміністрації.

У програмі семінару передбачаються виступи та відкриті дискусії представників місцевого самоврядування Вінницької області, Румунії та Республіки Молдова. Всього ж у складі закордонної делегації - 4 секретарі повітових та 8 - міських рад Румунії та секретар Ришканської районної ради Республіки Молдова.

Під час зустрічі закордонних гостей із представниками місцевих засобів масової інформації, керівники Вінниччини висловили сподівання, що візит делегацій з Румунії та Молдови до Вінницької області стане черговим кроком у розвитку ефективного партнерства, закріпить наявні контакти, а також окреслить нові вектори співпраці.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску запевнив журналістів у тому, що румунська сторона готова найближчим часом прийняти делегацію з Вінниччини для обміну досвідом організації місцевого самоврядування: «Ми можемо лише презентувати вам певну модель, а ви вже,виходячи з необхідності і того плану розвитку, який маєте, повинні розглянути різні моделі ,які вам пропонуються і обрати для себе одну із них»,- підкреслив Корнел Іонеску.

Далі в програмі перебування на Вінниччині передбачено відвідування членами делегації з Румунії та Молдови окремих районів області, ознайомлення із роботою провідних підприємств та закладів Вінниччини з метою обміну досвідом та налагодження подальшої співпраці.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернігів: рятувальники ...
Наступна новина: У Рівненській області в ...

КОМЕНТАРІ