На Тернопіллі програму держенергоефективності презентували під час круглого столу в ОДА

На Тернопіллі програму держенергоефективності презентували під час круглого столу в ОДА

10.07.15 13:34 0 315
Як стимулюватимуть впровадження енергоефективних заходів розповіли під час засідання круглого столу за участю першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисака, заступника голови Комісії УСПП з розвитку енергетики та енергозбереження Костянтина Єремчука, завідувача сектору енергозбереження управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради Павла Савечка, генерального директора об'єднання світлотехнічних підприємств «Ватра» Василя Щиренка, голів райдержадміністрацій, міських та селищних рад, представників ОСББ/ЖБК, представників банків. Провели засідання 9 липня.

Організували захід Тернопільська ОДА та Український союз промисловців та підприємців за підтримки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України з метою ефективної взаємодії між замовниками, інвесторами та вітчизняними підприємствами-виробниками енергоефективного обладнання та енергозберігаючих матеріалів в процесі відбору та реалізації проектів з енергозбереження.

Як зазначив Іван Крисак, енергоефективні заходи є частиною утвердження перемоги в країні, адже енергетична незалежність – одна з складових цього процесу.

«Завдяки програмі держенергоефективності значно зменшується фінансове навантаження на громадян, - зазначив перший заступник голови ОДА. – Ми змінюємо підходи до використання енергоресурсів, тому повинні активно готуватись до зимового періоду вже зараз та використовувати можливості, які пропонують завдяки розробленим програмам».

Споживання енергоресурсів на одиницю площі опалюваного приміщення в Україні в 2,5 рази перевищує аналогічний середній показник у Європі. Основною причиною такої разючої різниці є високі втрати енергії, понад 30% з яких – це втрати власне на об'єктах, що опалюються. Ці втрати зумовлені невідповідністю сучасним нормам енергоефективності житлового фонду, який будувався ще за радянських часів з використанням старих энерго-витратних технологій.

"Потрібно провести комплексну теплову санацію житлового фонду, в першу чергу, багатоповерхових будинків, - продовжив Іван Крисак. - Ми запроваджуємо різноманітні енергозберігаючі технології як на рівні ОСББ, так і в державному секторі закладів соціальної сферитакі на рівні нашої області».

Джерелами фінансування впровадження проектів у сфері енергозбереження найближчим часом стануть програми:

- ДАЕЕ стимулювання населення та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів в обсязі 500 млн грн. (за підтримки Ощадбанку, Укрексімбанку)

- ДП «Фонд фінансування енергоефективності» КМУ з уставним капіталом 100 млн. грн.

- «Програма фінансування енергоефективності в житловому секторі» ЕБРР на суму 100 млн.$.

«За програмою держенергоефективності скористатися коштами можливо після отримання кредиту та отримання відшкодування суми, - повідомив Костянтин Єремчук. – Для фізичних осіб розмір відшкодувань становить 30%, для ОСББ/ЖБК – 40%. За попереднім аналізом окупність таких кредитів відбувається через два роки. Адже встановлення відповідного обладнання дозволить зекономити 20-30% на оплаті за опалення».

Отримати компенсацію можна на проведення робіт з утеплення будинку, встановлення енергоефективних вікон, установки індивідуального теплового пункту. Також стосується програма і проведення модернізації систем загального освітлення. В області досвід впровадження енергоефективних освітлювальних приладів має ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА».

«Ми випускаємо енергоефективні освітлювальні прилади, - зазначив генеральний директор підприємства Василь Щиренко. - Нашою продукцією користуються в університетах та лікарнях області. Застосування високоінтенсивних джерел світла, у тому числі світлодіодів, дозволяє використовувати в 5 разів менше електроенергії».

Відтак, в області проведуть обстеження будівель, після чого визначать пріоритетні енергоефективні заходи та виберуть схему фінансування. Отримати компенсацію кредиту можна один раз в рік. Підтримують програми енергоефективності три банки – Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Волинська область: ...

КОМЕНТАРІ