У Волинській області працівники ДСНС проводять упереджуючі заходи щодо недопущення пожеж в екосистемах

У Волинській області працівники ДСНС проводять упереджуючі заходи щодо недопущення пожеж в екосистемах

14.07.15 11:42 0 935
Рятувальники упродовж літа неодноразово наголошували громадянам щодо недопущення спалювання посуші та сміття, що може призвести до пожеж на торфополях, загорань низового лісу, а також хлібних ланів. Адже вогонь швидко поширюється, знищуючи все живе на своєму шляху. Щоб не допустити знищення екосистеми області працівники ДСНС постійно проводять профілактичну роботу серед мешканців краю.

У вихідні працівники Камінь-Каширського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області здійснили заходи для недопущення пожеж в екосистемах. У ході рейду фахівці поспілкувались із громадянами, які працювали на присадибних ділянках для попередження виникнення пожеж на полях та відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності.

Рятувальники роз’яснили людям про небезпеку неконтрольованого вогню, проінструктували щодо дій при виявлення пожежі. Наголосили також на тому, що випадки спалення трави не лише відволікають рятувальників від дійсно важливого чергування щодо забезпечення пожежної безпеки населених пунктів, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж в житловому секторі та в лісових масивах.

Що може зробити кожен, щоб попередити лісову пожежу та убезпечити себе, своє село, ліс.

Будьте обережні з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, ніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, постарайтеся їх зупинити й пояснити, чим небезпечні трав’яні пали. У будь якому випадку, ніколи не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі. Насамперед, переконаєтеся, що кострище розташовується на мінеральному ґрунті (піску або глині). Постарайтеся пояснити Вашим друзям і знайомим, що їхня необережність може послужити причиною пожеж.

Відчувши запах диму, підійдіть ближче й з’ясуєте, що горить, у яку сторону дме вітер, яка небезпека поширення пожежі, чи є діти в зоні руху вогню. Оціните ситуацію – чи варто намагатися згасити вогонь самотужки або краще поспішити за допомогою, щоб не втратити даром часу й не дати вогню набрати силу.

Якщо пожежа тільки починається, – наприклад, невеличкий трав’яний пал або тліє лісова підстилка від кинутого кимсь багаття, постарайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (але потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Заливайте вогонь водою з найближчої водойми, засипте землею. Використовуйте для гасіння пучки гілок від дерев листяних порід або деревця довжиною 1,5 – 2 метри, щільну тканину, мокрий одяг. Наносити треба ковзні удари по краю вогню збоку убік вогнища пожежі, ніби змітаючи полум’я; тканину після кожного удару перевертайте, щоб вона в такий спосіб охолоджувалася й не зайнялася. Загасивши невелику пожежу, не йдіть доти, поки не переконаєтеся, що вогонь не розгориться знову.

Повідомите в лісництво або пожежно-рятувальну службу про місце й час пожежі, а також про можливі її причини. Якщо саме Ваші необережні дії привели до виникнення пожежі, не намагайтеся приховати цей факт і втекти, – рано або пізно винуватець буде встановлений, але сума відшкодування збитку від несвоєчасно погашеної пожежі буде неспіврозмірно більше тої, котру заплатите, вчасно зупинивши вогонь. Зрозуміло, що якщо навіть з Вашої вини виникла пожежа і Ви бачите, що гасіння самотужки становить небезпеку для Вашого життя, або Ви самі загасити пожежу не зможете, не слід і намагатися, краще викликати підмогу.

Якщо горить торф’яне болото, не намагайтеся самі загасити пожежу, обійдіть його стороною. Рухайтеся проти вітру так, щоб він не доганяв вас вогнем і димом, не утрудняв орієнтування, уважно оглядайте перед собою дорогу, обмацуйте її шестом або ціпком. Запам’ятаєте: при горінні торфовищ гаряча земля й дим, що йде з-під її, показують, що пожежа пішла під землю, торф вигорає зсередини, створюючи порожнечі, у які можна провалитися.

Якщо вогонь досить сильний, і Ви не можете загасити його самотужки – постарайтеся якнайшвидше сповістити про нього тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до Служби Порятунку (телефон 101) і повідомите про знайдене вогнище загоряння та як туди доїхати. Якщо пожежа в лісі або на торфовищі, зателефонуйте також у лісгосп (адресу й телефон лісгоспу бажано довідатися до початку пожежонебезпечного періоду; його, наприклад, можна знайти в районному телефонному довіднику або запитати про нього у відділенні зв’язку).

Якщо Ви побачили палаючу стерню, не чекайте, коли займеться ліс або лісова смуга – теж обов’язково повідомте, навіть якщо її підпалив власник поля або найняті ним мерзотники. Підпалювання стерні, як би це не виглядало дріб’язково, вкрай небезпечно, адже крім пожежної небезпеки, в наш час це ще і велика небезпека внаслідок забруднення повітря. Тому про підпалювачів стерні та сухої трави повідомити необхідно, бо це обов’язок кожної нормальної людини, яка дбає про себе, рідних, та свою землю.

Якщо пожежа дійшла до Вашого будинку або садової ділянки

Негайно сповістить жителів прилеглих будинків лементами й ударами в рейку, дзвін. Повідомте про пожежу телефоном або через посильного в найближчу пожежну частину й добровільну пожежну дружину (якщо вона існує).

Перевірте, чи є в будинку люди, рятуйте їх з вогню. Будьте обережні – можуть вибухнути балони з газом або звалитися перекриття! При порятунку людей обв’яжіться мотузкою (для страховки зовні і для орієнтування у диму), закрийте рот і ніс мокрою носовою хусткою або тканиною та дихаєте через неї.

Використовуйте для гасіння пожежі вогнегасники, відра з водою, пісок. Для попередження поширення вогню на інші будівлі прохолоджуйте їх водою; Попросіть сусідів, не зайнятих гасінням, спостерігати за сусідніми будинками (можливе падіння на дахи іскор, головешок і шматків розпечених покрівельних матеріалів); відведіть подалі дітей. До прибуття пожежних повідомите їм про можливе знаходження людей у палаючому будинку; про наявність і місцезнаходження газових балонів, горючих рідин, пожежних водойм, гідрантів і т.д.

Якщо пожежа застала Вас у будинку й немає можливості вийти, постарайтеся спуститися в підвал або льох, щільно закрийте двері й щілини одягом для запобігання проникнення диму (це убезпечить Вас від вогню й падаючих конструкцій). Після гасіння пожежі приверніть увагу пожежних стукотом або лементами.

У ДСНС України у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: Пьем воду правильно

КОМЕНТАРІ