На Тернопіллі активістку національно-визвольного руху із Чортківщини нагородили орденом княгині Ольги

На Тернопіллі активістку національно-визвольного руху із Чортківщини нагородили орденом княгині Ольги

14.07.15 12:19 0 474
Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагородили 87-річну жительку села Нагірянка Чортківського району Мирославу Кіндратівну Федорців – активістку національно-визвольного руху (згідно із Указом Президента України №367/2015 від 27 червня 2015 року ).

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна спільно з головою Чортківської райдержадміністрації Михайлом Сташківом, першим заступником голови райдержадміністрації Валерієм Запухляком, начальником відділу культури, туризму, національностей та релігій РДА Галиною Чайківською, депутатом районної ради Василем Вислоцьким 12 липня привітали жінку та вручили їй державну нагороду. А учасники ансамблю лемківської пісні «Потичок» із с. Нагіряка завітали до Мирослави Кіндратівні з музичним подарунком.

«Орден Княгині Ольги» - відзнака Президента України, якою нагороджують жінок за визначні особисті заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім'ї.

«Готовність віддати життя за рідну землю – це доказ справжнього героїзму та любові до рідної землі, - зазначив Степан Барна. – Ваше життя показує, що ми маємо на кого рівнятись, продовжуючи боротьбу за перемогу».

Мирослава Федорців ще в юності стала учасницею організації ОУН. Була ув'язнена за допомогу повстанцям, шість із половиною років провела у таборах. Після заслання працювала на Уралі, згодом переїхала у село Нагірянка. Брала активну участь у пошуку та перепохованні повстанців, а також встановленні хрестів та пам'ятників у Нагірянці. З часу проголошення незалежності України продовжила свою активну діяльність у громадсько-політичному життя держави. Вона і зараз проводить зустрічі з молоддю на тему минулих років підпілля.

«Я радий, що у моєї мами є така цінна нагорода, як орден княгині Ольги. Хочу подякувати усім тим, хто долучився до того, аби висловити вдячність за її героїзм», - каже син Ігор.

У пані Мирослави ще є дві дочки Ольга і Ірина, 6 внуків та 6 правнуків.

Сама жінка, згадуючи минуле, каже: про небезпеку своєї діяльності знала, та проявити свою позицію ніколи не боялась.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Волинська область: ...

КОМЕНТАРІ