В Луцьку працівники міської ради стажувалися у Республіці Польща

В Луцьку працівники міської ради стажувалися у Республіці Польща

15.07.15 15:58 0 562
З 12 до 21 червня працівники Луцької міської ради - начальник відділу звернень громадян Тетяна Книш, головний спеціаліст відділу кадрової роботи Ірина Богдан, головний спеціаліст відділу зв'язків з громадськістю Назар Радченко та спеціаліст І категорії управління земельних ресурсів Ірина Кузьміна побували на стажуванні у місті Ґроджіск Мазовєцкі Республіки Польща.

начальник відділу звернень громадян Тетяна Книш розповіла учасникам оперативної наради про результати поїздки та здобутий досвід.

Відповідно до програми перебування, працівники міської ради мали приємну нагоду взяти участь у святковій ході присвяченій 170 - річниці заснування колії з м. Варшави до м. Гроджеск Мазовєцкі. Тетяна Книш наголосила, що делегація з Луцька очолила святкову ходу за особистою вказівкою бургомістра.

За її словами, окрім українців, на святкове дійство були запрошені представники Франції, Австрії та Литви.

Крім того, вона наголосила, що у рамках проведення урочистих заходів відбувався святковий ярмарок, де були представлені вироби народних майстрів та умільців.

Незважаючи на досить невелику площу та густоту населення міста Гроджеск Мазовєцкі, станом на липень 2015 рік у місті розпочато будівництво вже третього будинку за рахунок місцевого бюджету. Особлива увага приділяється громадянам з обмеженими фізичними можливості. Конструкція будинку для них передбачає відсутність сходів.

Тетяна Книш відзначила, що поняття соціального житла в Польщі є значно іншим від нашого, оскільки передбачає приміщення без комунальних зручностей. Вказані приміщення надаються громадянам, які в силу ведення антисоціального способу життя не мають можливості оплачувати комунальні послуги, тому проживають в таких умовах.

Вразила працівників Луцької міської ради і бібліотека, яка була перепроектована у такий спосіб, що різні категорії відвідувачів одночасно користуються послугами та не заважають одне одному.

Крім того, члени делегації були приємно вражені школою, яка побудована за принципом відкритого простору та використання природного освітлення. У ній встановлено 30 камер відеоспостереження. Проект школи передбачає наявність пандусів. В її конструкції використано ігрові елементи - стаціонарний твістер, який у випадку задимлення служить ще і показником руху до дверей. Все передбачає безпеку, навіть намальовані різнокольорові кульки на прозорих скляних дверях, для уникнення травмування дітей.

У Гроджеску Мазовецкі є 8 прокатних велостоянок, обладнаних терміналами для оплати та працюючих за рахунок сонячних батарей. Відстань між цими парковками не перевищує 20 хвилин руху, оскільки 20 хв. то є безкоштовний термін користування велосипедом.

Особливою гордістю мешканців Гроджеска Мазовєцкого є 3 парки, що збудовані за рахунок Євросоюзу та загальна кількість коштів для їх будівництва склала 15 млн євро.

Секретар міської ради Сергій Григоренко зауважив, що працівники міської ради під час перебування у Польщі працювали у структурних підрозділах і переймали досвід управління. За його словами, метою такого стажування є розширення світогляду, набуття нових практичних навичок управління на основі методик управління місцевим самоврядуванням у країнах ЄС.

За словами Сергія Григоренка, у планах, щоб кожен місяць чотири людини з міської ради, а це молоді спеціалісти до 35 років, а не керівники структурних підрозділів, їздили переймати досвід. Він наголосив, що це своєрідне заохочення кращих молодих спеціалістів, які демонструють хороші показники у роботі. “На жаль, рівень заробітної плати працівників міської ради є низьким. Тому такі поїздки є своєрідним стимулом та мотивацією для постійного вдосконалення у роботі”, - додав секретар міської ради.

Підтримав Сергія Григоренка й перший заступник міського голови Тарас Яковлев, який зауважив, що такі поїздки дуже користі. За його словами, це дає можливість генерувати нові ідеї та впроваджувати їх на практиці на своїх робочих місцях для покращення життя територіальної громади.

Позитивом поїздки за кордон працівників міської ради назвав й заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич. Він зауважив, що це дає можливість здобути новий досвід.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ