Чернігів: Як стимулює держава впровадження заходів з енергоефективності

Чернігів: Як стимулює держава впровадження заходів з енергоефективності

15.07.15 10:37 0 532
Черговий брифінг в облдержадміністрації, який пройшов 13 липня, був присвячений темі «Реалізації ініціативи щодо стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках».

Як повідомив в.о. директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА Вячеслав Сальніков, питання енергозбереження є актуальним і реалізується у двох напрямках. Це зменшення використання будь-яких енергетичних ресурсів та перехід до заміщення природного газу альтернативними видами палива.

- За останні роки в області сума робіт з переведення котелень на альтернативні види енергії склала 88 мільйонів гривень. Проведено модернізацію 72-х об'єктів. З них 50 об'єктів переведено на тверде опалення, що дало можливість щорічно економити понад 32 тисячі тонн умовного палива, — зазначив Вячеслав Сальніков.

З 2008 року на Чернігівщині діє програма Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Протягом трьох етапів його реалізації в різних районах області запроваджено 80 кращих практик з модернізації інженерної інфраструктури та зменшення енергоспоживання на суму близько 13 мільйонів гривень.

Спільно з державними банківськими установами реалізуються ініціативи Уряду щодо стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів. Також Департаментом розробляються заходи, які дозволять компенсувати відсотки за кредитними програмами із місцевих бюджетів. У поточному році на їх реалізацію в обласному бюджеті буде передбачено 200 тисяч гривень.

Директор Чернігівської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Світлана Єрьома розповіла, що близько півтора року банк займається кредитуванням об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Кошти фізичним особам і ОСББ надаються на утеплення як зовні так і в середині будинків.

Активним учасником програми з енергоефективності є і АТ «Ощадбанк». З моменту дії програми на купівлю матеріалів і обладнання жителям області видано понад 290 кредитів на загальну суму майже 5 мільйонів гривень.

АТ «Укрексімбанк» має власну програму здійснення кредитування ОСББ. Нещодавно він долучився до консультацій щодо участі у державних програмах з енергозбереження.

Більш детальну інформацію щодо можливості отримати компенсацію за кредитами фізичні та юридичні особи можуть отримати в:

* філії АТ «Укрексімбанк» у Чернігові — (0462) 604-399;

* Чернігівській обласній дирекції АБ «Укргазбанк» — (0462) 603-252, 603-288;

* Чернігівському обласному управлінні АТ «Ощадбанк» — (0462) 675-148 (для ОСББ), (0462) 774-323 (для фізичних осіб).

За матеріалами офіційного сайту ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Вінничина: основні ...
Наступна новина: На Львівщині відбувся ...

КОМЕНТАРІ