В Чернігівській області 10-річну Валерію на водоймі врятували юнаки

В Чернігівській області 10-річну Валерію на водоймі врятували юнаки

15.07.15 13:23 0 517
Надзвичайна подія, яка могла призвести до нещасного випадку, сталася в Ічні на міському ставу. 7 липня, саме на Івана Купала, на водоймі ледь не потонули десятирічні подружки-однокласниці Вікторія Кирій та Валерія Сіренко. Останню дівчинку діставали вже з дна ставка юнаки Максим Швець та Ігор Крекотень.

Як розповіли хлопці-рятівники, після обіду людей на пляжі було не багато, чоловік десять.

– Із дорослих лише дві літні жінки, три середнього віку та кілька молодих дівчат. У воді плескалися дві дівчинки, – згадує 18-річний Максим Швець. – Ми з Ігорем теж купалися. Раптом якась жінка крикнула з берега: «Хлопці, дівчинки немає!». Ми кинулися пірнати, шукали під водою зниклу малу. Як з’ясувалося пізніше, одна з цих дівчаток стрибнула на іншу, але ще борсалася і трималася на воді. Це побачили дорослі дівчата і витягли її. А друга дівчинка пішла на дно.

– Пірнали ми двічі, чи тричі, – додає Ігор Крекотень. – Метрів за десять від берега на дні, Максим наткнувся на потонулу дівчинку. Йому вдалося схопити її за ніжку і випливти на поверхню. Я підхопив малу під руки. Витягли на берег. Тепер знаємо, що рятували Леру.

Хлопці кажуть, що й самі злякалися. Думали, що запізнилися: дівчинка була непритомна, губи сині, очі розплющені. На березі якісь жінка та чоловік (звідкись прибігли) надали їй необхідну допомогу. Дитина почала кашляти, до неї повернулась свідомість. Хтось викликав швидку допомогу. На місце прибули медики, які доправили Валерію Швець до центральної районної лікарні.

За словами районного педіатра Людмили Юзефович, дівчинка поступила в тяжкому стані. Через брудні води, які потрапили в її легені, піднялася висока температура, розвинулася аспіраційна пневмонія. Після проведених реанімаційних заходів, медики оцінюють стан здоров’я дівчинки як задовільний. Нині Валерія лікується у дитячому відділенні.

Той день не може забути й сама Валерія, і її рідні. За словами її мами Наталії, доньку відпустила у парк на гойдалки. А що з подружкою підуть на ставок і гадки не мала. Про те, що сталося з Лерою, рідні дізналася від сусідів, яким зателефонували з лікарні.

– Ми гралися у воді. Віка на мене стрибнула і я пішла під воду. Більше нічого не пам’ятаю, – пригадує врятована Валерія Сіренко. – У машині чула, як дядя лікар казав: «Не заплющуй очки».

Наступного дня Максим та Ігор провідали Валерію у лікарні. Принесли солодощі, побажали дівчинці швидкого одужання. А рідні дякували юнакам за порятунок їхньої кровинки. Хлопці молодці, не розгубилися, вони справжні герої!

За матеріалами Ічнянської районної газети

"Трудова слава" від 11.07.2015року
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Волинська область: ...

КОМЕНТАРІ