На Хмельниччині прийнято рішення створити юридичну громадську раду

На Хмельниччині прийнято рішення створити юридичну громадську раду

19.07.15 15:20 0 494
«Круглий стіл» представників юридичної громадськості ініціював голова Хмельницької обласної державної адміністрації Михайло Загородний.

Зустріч і ділова розмова правників особливо на часі. Коли в країні відбуваються реформи, кардинальні зміни в економічній, соціальній сферах, важливо донести до людей їх суть. Причому саме з точки зору права, їх законності. От тут і мають сказати своє слово юристи, допомогти місцевій владі в реалізації реформ, окреслити найбільш ефективні шляхи в правовому полі.

Ініціативу голови облдержадміністрації підтримали знані в області правники Віталій Олуйко, Олег Омельчук, Дмитро Монастирський, Сергій Ткачук, Андрій Місяць, ряд інших юристів. Особливий акцент зроблено на необхідності значної активізації роз'яснювальної роботи серед населення щодо формування об'єднаних територіальних громад, надання йому безоплатних юридичних послуг.

Було вирішено створити при облдержадміністрації громадську юридичну раду.

«Ви як юристи, спеціалісти з права мали б допомогти мені, громаді, державі систематизувати та впорядкувати закони, нормативні акти, які один одному протирічать. Як результат, я хочу, щоб ми створили таку постійно діючу групу», - сказав голова адміністрації Михайло Загородний.

Основа мета діяльності юридичної ради – підготовка і лобіювання змін до чинного законодавства. Адже, як кажуть фахівці, без якісних законів неможливе впровадження дієвих реформ в країні.

Як зазначив голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Олуйко: «Вперше нас – представників «юридичного цеху» – покликали в адміністрацію до співпраці».

«Без якісних законів не можливі реформи. Діючі закони створюють конфлікт інтересів. Тому ми не повинні залишатися осторонь, ми повинні пропонувати альтернативи, бо ми безпосередньо живемо біля людей, а народ безпосереднє джерело влади», - сказав В.Олуйко.

Як зазначив суддя Апеляційного суду області Ігор Кобрін: «Важливо, щоб після цієї розмови, були зроблені конкретні практичні кроки з правової роботи серед подолян, щоб гарна ініціатива втілилася у життя».

Планується, що зазначений консультативно-дорадчий орган очолять начальник відділу з питань законотворчості та наукових експертиз Науково-дослідної частини Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський та начальник юридичного відділу апарату блдержадміністрації Сергій Циц.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ