До річниці Хрещення Русі-України та 1000- ліття успіння рівноапостольного князя Володимира відкрито виставку «Народна ікона Поділля» (+фото)

До річниці Хрещення Русі-України та 1000- ліття успіння рівноапостольного князя Володимира відкрито виставку «Народна ікона Поділля» (+фото)

25.07.15 16:30 0 624
У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка «Народна ікона Поділля» (з колекції Олександра Чернова, м. Хмельницький), на якій представлено 48 унікальних творів народного сакрального мистецтва 18 – 20 століття.

В урочистому відкритті виставки взяли участь начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, духовенство різних релігійних конфесій, колекціонер і упорядник виставки Олександр Чернов, представники ЗМІ.

«Виставка, яку ми маємо честь відкривати проходить в рамках святкування на державному рівні 1000-ліття успіння Святого рівноапостольного князя Володимира і ще раз показує велич цієї історичної постаті»,- підкреслив Ігор Салецький.

Він також зазначив, що даний захід є лише частиною із багатьох культурно-мистецьких подій, присвячених вшануванню світлої пам'яті Володимира Великого, які проходять в навчальних закладах, бібліотеках, музеях і покликані виховувати патріотичні почуття українців і гордість за свою країну.

«Духовними речами не можна торгувати,- говорить Олександр Чернов.- Я передаю частину моїх колекцій різним музеям – унікальні плащаниці та деякі ікони – в Національний музей Андрея Шептицького, рідкісну колекцію єврейських релігійних реліквій одну з найкращих в Україні передав у Кривий Ріг. Дуже радий представити частину мого зібрання подільських ікон у Вінниці ».

Народна ікона Поділля чарує своєю щирістю у створенні образу і виразністю малярської манери. Ікона написана народними майстрами для своїх земляків, була незамінною і органічною частиною як кожної селянської хати, так і подільського храму. В ній ми бачимо народні уявлення про красу та духовні чесноти людини, втілені в образах Христа, Богородиці,святих.Шанування небесних заступників відображало землеробський життєвий уклад та набувало акцентів,пов'язаних з історією регіону.

Виставка працюватиме до 16 серпня 2015 року.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Волинській області ...

КОМЕНТАРІ