–У колодязі зовсім немає води, – каже для редакції новин «Карпатського об'єктива» пані Галина з Крайникова, – Ні помитися не можна, ні їсти зварити, не кажу вже про те, аби полити город.
На жаль, у краї, який має найбільший гідропотенціал в Україні, така ситуація спостерігається вже далеко не перший рік. При чому, не тільки влітку. Від подібних засух селяни страждають деколи навіть восени та весною.
– Нестача води – серйозна проблема, У нас же корова є в господарстві. Вона випиває небагато-немало – бідон-півтора рідини. Свиням варити — знову необхідна вода, – скаржиться пан Василь із Олександрівки, де проблема з питною водою найгостріша на Хустщині.
Інші ж краяни стверджують, що засуха нищить урожай.
–Найбільше постраждала кукурудза. Вона хоч і вважається теплолюбною культурою, але любов рослини до тепла теж обмежена. Коли на термометрі 38 градусів тепла у тіні, «стручки» не мають можливості розвиватися взагалі. Крім того, «пригнічення» зернових відбувається не тільки через високу температуру повітря, але й із-а того, що ґрунт занадто прогрівся, – стверджує Володимир Тимко з Липовця. – Врятувати господарські культури можна тільки поливом.
–На малині навіть листя висохло, наче в жовтні. Кущі смородини взагалі не родять, ще й троянди в'януть, – ділиться думками Олена Ковач із Хуста.
Утім у багатьох селах городники вже викопують картоплю, моркву, цибулю та часник. Садівники ж інтенсивно збирають врожаї фруктів. У цьому році раніше дозріли персики, абрикоси, ранні яблука та груші. А от бджолярі переконані, що із-за спеки меду цьогоріч буде мало, бо сохнуть квіткові рослини. А це, у свою чергу, скоріш за все незабаром позначиться на ціні «золотого продукту сонця».
Марина АЛДОН
Новини Закарпаття – «Карпатський об'єктив»
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.