В Житомирській області рятувальники контролюють процес безпечного збирання та зберігання врожаю

В Житомирській області рятувальники контролюють процес безпечного збирання та зберігання врожаю

28.07.15 09:51 0 505
Жнивна компанія активно триває на полях цілої країни та Житомирщини зокрема. Проте чи не найстрашніше, що може спіткати селян під час жнив – пожежа, яка знищить усе, що стане на її шляху. Аби не допустити нищення важкої праці, рятувальники Житомирщини активно проводять профілактичну роботу щодо запобігання пожеж. Так, 27 липня фахівці ДСНС виїхали до Радомишльського району для здійснення рейдової перевірки забезпечення пожежної безпеки місць збирання, зберігання і переробки продукції врожаю та перевірки стану виконання заходів щодо забезпечення протипожежного захисту продукції нового врожаю.

Під час перевірки ПП «Чайківка» фахівці ДСНС позитивно оцінили роботу підприємства стосовно дотримання пожежної безпеки. Зокрема, з метою організації гасіння пожеж у відділках підприємства, в населених пунктах Чайківка та Борщів забезпечено чергування членів добровільних пожежних команд на пожежних автомобілях. Варто зазначити, що наявні автомобілі знаходяться у справному стані, забезпечені паливно-мастильними матеріалами, а також укомплектовані рукавами та стволами.

Оглянувши зернотік, що знаходиться у с. Борщів, рятувальники дійшли висновку, що приміщення та територія навколо нього обладнані пожежними щитами та необхідними вогнегасниками. Технічне обслуговування останніх здійснено у поточному році згідно відповідних вимог. Крім того задля пожежогасіння на території встановлено ємність з водою. Стосовно автомобілів, які працювали на території та в приміщеннях зернотоку, то вони забезпечені як іскрогасниками, так і вогнегасниками.

В той же час, перевіряючі виявили окремі недоліки. Зокрема, виробничі та складські будівлі підприємства не обладнані системами протипожежного захисту. Мова йде про пожежну сигналізацію та систему оповіщення про пожежу та евакуацію людей.

Під час перевірки безпосередньо на жнивному полі, працював 1 комбайн іноземного виробництва. Він забезпечений необхідними вогнегасниками. Так само як і автомобілі, що здійснювали відвезення зерна від комбайна. Крім того на автомобілях є хлопушки, ємності з водою та іскрогасники. Технічне обслуговування вогнегасників також проведене у поточному році. На час збиральних робіт на полі чергували члени добровільної пожежної команди на пристосованій для цього техніці. У розпорядженні добровільників є трактор із ємністю на 8 т та мотопомпа.

Фахівці ДСНС опитали працівників підприємства, які задіяні на роботах по збиранню та зберіганню продукції врожаю і переконалися що вони вміють користуватись первинними засобами пожежогасіння. Для закріплення існуючих знань вогнеборці провели з працівниками підприємства додаткові протипожежні інструктажі та відпрацювали ймовірні надзвичайні події чи ситуації.

Рятувальники наголошують, що небезпека виникнення пожеж під час збирання зернових визначається технічними та технологічними причинами. Зокрема, 25 липня у с. Дерганівка Ружинського району сталося загоряння двигуна комбайна. Ймовірно пожежа виникла через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації двигуна комбайна. У результаті займання загиблих та травмованих не було. Зі слів же працівників встановлено, що ймовірно при тривалому використані комбайна, в моторний відсік потрапив пил, що накопичувався на моторі. Від температури двигуна виникло загорання пилу, що в подальшому викликало перегорання масляного шланга, що призвело до поширення пожежі.

Отож відповідально поставтеся до збирання, зберігання і переробки продукції врожаю. Праця, яка вкладалася тривалий час не повинна перетворитися на попіл. Збережіть врожай!

У ДСНС у Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ