На Ужгородщині рятувальники перевірили місця збирання врожаю

На Ужгородщині рятувальники перевірили місця збирання врожаю

28.07.15 09:40 0 555
На Закарпатті вже тривалий час спостерігається суха та спекотна погода, період якої співпав зі збиранням зернових культур. Для сільськогосподарських виробників це дуже добре, адже пшениця гарно висихає, однак існує велика загроза виникнення пожеж на полях зернових культур.

Щоб попередити пожежі на посівах зернових, оперативно-рятувальна служба спільно з представниками засобів масової інформації проводить рейдові перевірки сільськогосподарських товариств. Дані заходи носять виключно рекомендаційний характер. Особлива увага акцентується на інструктажах, які слід проводити з особами задіяними в збиральній компанії; умінню їх діяти в нестандартних ситуаціях, пов’язаних із виникненням пожеж; знання номерів екстрених служб та вміння користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Так, 27 липня, рятувальники проінспектували сільськогосподарські товариства Ужгородського району. Спочатку оглянули техніку сільськогосподарського товариства «Агростар», що у с. Малі Геївці, яка під час візиту працівників ДСНС знаходилася на території господарства. У ході перевірки з’ясувалося, що наявний зернозбиральний агрегат перебуває у належному технічному стані та забезпечений двома вогнегасниками. При потребі працівники можуть викликати місцеву добровільну пожежну команду, що дислокується в даному населеному пункті.

Далі представники перемістилися на угіддя приватного господарства у с. Сюрте. Площа зернових тут складає всього три гектари. Власник ділянки Юрій Бобряк запевнив, що пожежній безпеці він приділяє увагу: поле обкошене, комбайн забезпечений двома вогнегасниками, неподалік стоїть трактор з плугом та знаходиться водойма. З останньої можна буде забрати воду для гасіння пожежі.

У свою чергу рятувальники провели з комбайнерами додатковий інструктаж та вручили пам’ятки з відповідної тематики.

«Загалом, - як розповів начальник Ужгородського міськрайвідділу Управління ДСНС України у Закарпатській області Віталій Ільницький, - на даний час на території Ужгородщини пожеж на хлібних масивах не виникало. Найчастіше траплялися загорання сухої трави та залишків рослинності на посівах зернових культур. Найбільше, 12 таких випадків, було зареєстровано впродовж минулих вихідних. Площа пожеж перевищила 35 гектарів, вогонь також пошкодив один комбайн, який знаходився не на зерновому полі. Основними причинами виникнення пожеж і надалі залишають необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів а також випалювання стерні».

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Протягом трьох днів на ...

КОМЕНТАРІ