У Чернівцях вшанують пам’ять митрополита Андрея Шептицького

У Чернівцях вшанують пам’ять митрополита Андрея Шептицького

29.07.15 11:41 0 581
280 тисяч гривень виділити на ремонт фасаду житлового будинку, де встановлено меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шептицькому на названій у його честь в Чернівцях вулиці пропонує депутатам на черговій сесії міської ради міський голова Олексій Каспрук.

Замовником виконання цих ремонтних робіт буде управління житлового господарства Першотравневої ради.

Виготовити та встановити на будинку, що на вул.Шептицького,31, нову меморіальну дошку пам'яті Митрополита Галицького та Архієпископа Львівського — предстоятеля Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького зобов'язується громада Собору Успення УГКЦ спільно з митцями краю.

29 липня 2015 року виповнюється 150 років з дня народження Андрея Шептицького. Верховна Рада України в червні 2014 року проголосувала за відзначення цього ювілею на державному рівні. 1 листопада 2014 року в Україні розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького. В рамках цієї події проходить низка пам'ятних заходів.

Довідково.У пам'ять про відвідини митрополитом Андреєм Шептицьким Буковини і Чернівців виконавчий комітет міської ради 24 вересня 1991 року перейменував на його честь одну із вулиць в історичній частині міста. Згодом силами громадськості та коштом церкви на фасаді будинку №31 було встановлено меморіальну пам'ятну дошку – скульптурну композицію Миколи Лисаківського, яку тричі нищили вандали. 5 років тому на цьому місці була встановлена бетонна модель дошки, яку знову понищено. Тому громада Собору Успення УГКЦ пропонує виготовити і встановити на цьому місці нову меморіальну дошку та відремонтувати фасад будинку.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Мешканці 11 будинків вулиць ...

КОМЕНТАРІ