Спілка письменників хоче,аби програму «Українська книга» удосконалили

Спілка письменників хоче,аби програму «Українська книга» удосконалили

29.07.15 13:10 0 529
До бюджетної програми «Українська книга» не повинні потрапляти маловідомі чи малоцікаві письменники. А критерії відбору книжкової продукції мають бути удосконалені. Не може надаватися перевага окремим «обраним» видавництвам.

Про це йдеться у відкритому листі віце-прем’єр-міністру, міністру культури України В’ячеславу Кириленку від секретаріату Національної спілки письменників України. Його на своїй сторінці у Facebook опублікував голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

У листі зазначається, що Національна спілка письменників України позитивно оцінює зусилля нового керівництва Держкомтелерадіо, спрямовані на вдосконалення Порядку реалізації бюджетної програми «Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга».

«Ми сподіваємось, що залучення до обговорення цієї програми Громадської ради при Держкомтелерадіо сприятиме реалізації цієї важливої для української культури програми, спрямованої на поповнення бібліотечних фондів України книжковою продукцією.

Також підтримуємо зусилля влади у боротьбі із проникненням на вітчизняний книжковий ринок російської друкованої продукції антиукраїнського спрямування, зокрема включення до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкових видань антиукраїнського змісту», – зазначили у спілці.

Водночас, Національна спілка письменників України наполягає на тому, що Порядок реалізації бюджетної програми «Українська книга» повинен бути максимально прозорим, а за державний кошт мають друкуватися найкращі з запропонованих книговидавцями видань.

«До бюджетної програми «Українська книга» не повинні потрапляти маловідомі чи малоцікаві письменники. Мають бути удосконалені критерії відбору книжкової продукції. Не може надаватися перевага окремим «обраним» видавництвам на кшталт видавництва «Фоліо», яке щорічно отримує кількамільйонні замовлення на випуск друкованої продукції за державний кошт», – наголошують письменники.

Вони закликають Кириленка підтримати українську книжку, унеможливити тіньові оборудки при реалізації бюджетної програми «Українська книга».

«Корупція – це зло, яке треба викорінювати нещадно, тому що ця небезпечна отруйна іржа, як і зовнішній ворог – російський агресор – становить загрозу національній безпеці», – підкреслили у спілці.

Нагадаємо, раніше повідомляла, що книговидавці критикують програму «Українська книга» за те, що у перелік видань, передбачених до друку, потрапляють книги видавців, яких лобіює влада, а справді хороші, потрібні суспільству проекти залишають без держфінансування. Бібліотекарі ж книжковими надходженнями здебільшого задоволені. Хоча теж нарікають, що іноді отримують зовсім непотрібні читачам книги.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ