Вінничина: ВОДА!

Вінничина: ВОДА!

31.07.15 15:25 0 624
Як показує статистика, під час аварій морських кораблів гине менше людей, чим під час купання. Уміння плавати – ще не гарантія безпеки на воді. Відкрите водоймище – це завжди ризик. Можна опинитися у воді не уміючи плавати, можна далеко запливти від берега і втопитися. Під час плавання вас може підхопити сильна течія, або можете заплутатися у водоростях. Дотримуючись мір безпеки, ви можете уникнути цих непередбачених ситуацій.

Міри по попередженню екстремальних ситуацій на воді:

- не купайтесь і тим більше не пірнайте в незнайомих місцях, не запливайте за буйки;

- не випливайте на шлях суден і не підпливайте на близьку відстань до них;

- не відпливайте на надувних матрацах або камерах далеко від берега;

- не купайтесь в нетверезому стані;

- знаходячись на морі не купайтеся під час шторму;

- обов’язково навчіть плавати своїх дітей, близьких та друзів.

Як діяти при надзвичайній події на воді

Якщо ви опинилися у воді, не уміючи плавати, ляжте на воду обличчям вверх, широко розкиньте руки і дихайте чим глибше і чим рідше. Знаходячись у вертикальному положенні, рухайте ногами так, ніби то ви крутите педалі велосипеда. Якщо ви пристали, віддихайте, лежачи на спині. Для цього розправте руки і ноги, ляжте головою на воду і розслабтесь. Інший спосіб – зжавшись „поплавком”. Вдихніть, погрузіть обличчя в воду, обніміть коліна руками і прижміть їх до тіла, повільно видихніть у воду, а потім – знову швидкий вдих над водою і знову „поплавок”. Якщо ви замерзли, зігрівайтесь, по черзі напружуючи руки і ноги. Відпочивши, знову пливіть до берега.

Якщо вас підхватила течія річки, рухайтесь по діагоналі до найближчого берега. Для подолання морського прибою відпочивайте під час руху хвилі від берега і активно пливіть під час її руху до берега. Якщо у вас звело ногу, погрузіться з головою у воду і, випрямивши ногу, з силою рукою потягніть на себе ступню за великий палець.

Як діяти, щоб допомогти потопаючому

Використайте для порятунку човен, мотузку, рятувальний круг чи інші підручні засоби. Заспокойте і підбадьорте плавця. Заставте його триматися за плечі рятівника. Якщо він не контролює свої дії, тоді, підпливши до потопаючого, піднирніть під нього, і, взявши ззаду одним із прийомів захвату (класичний – за волосся), транспортуйте його до берега. Якщо потопаючому вдалося схватити вас за руку, шию чи ноги, відразу ж ниряйте – інстинкт самозберігання заставить потерпілого вас відпустити. Якщо потопаючий втратив свідомість, транспортуйте його до берега, взявши рукою під підборіддя, щоб його обличчя постійно знаходилося над поверхнею води.

Якщо людина вже занурилася в воду, не полишайте шансів знайти його на глибині, а потім поверніть до життя. Це реально зробити, якщо утопленик знаходився під водою близько шести хвилин.

Витягнувши потерпілого на берег, надайте першу медичну допомогу, і при першій можливості відправте в лікувальний заклад.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Рівненщина: рятувальники ...

КОМЕНТАРІ