О 12:18 надійшло повідомлення, що в с. Гамаліївка Пустомитівського району виникло горіння торфу на площі 40 кв.м.. О 18:38 горіння ліквідовано по всій площі.
О 14:45 в с. Опліцько Радехівського району виникло горіння торфу окремими осередками на площі 500 кв.м.. Горіння ліквідовано по всій площі о 18:03.
Також вогнеборці продовжують ліквідовувати пожежу торфу яка виникла 5 серпня в с. Куличків Сокальського району.
Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф'яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду. Торф'яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо загасити. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з під землі і тим, що їх край не завжди помітний.
Ознакою підземної торф'яної пожежі є характерний запах гарі, місцями з під землі просочується дим, а сама земля гаряча. Торф вигоряє зсередини, утворюючи пустоти, в які можна провалитися і згоріти. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів.
Гасити торф'яну пожежу самостійно не рекомендується. Краще обійти її стороною, рухаючись проти вітру, так, щоб він не наздоганяв вас вогнем і димом та не перешкоджав орієнтуватись на місцевості. При цьому треба дуже уважно оглядати дорогу попереду себе, промацуючи її тичиною або палицею.Найкращим способом боротьби з торф'яними пожежами вважається запобігання їм.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінничині рятувальники ...
Наступна новина: У Тернополі працюють над ...