Якщо розрахована в установленому порядку середня заробітна плата цієї категорії працівників є нижчою від середньої заробітної плати, яка зберігалась за ними протягом періоду попередньої військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, для розрахунку компенсації застосовується середня заробітна плата, яка є вищою.
Нагадуємо, що згідно з ст.119 КЗпП України за мобілізованими працівниками зберігаються місце роботи і компенсується середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову.
Середній заробіток обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують вступу на військову службу.
Згідно з Указами Президента України від 14.01.2015 р. № 15/2015 та від 17.03.2014 №303 «Про часткову мобілізацію» термін призову не повинен перевищувати одного року. Проте на практиці є випадки, коли окремі працівники повторно, навіть, через декілька днів призиваються для проходження військової служби за призовом під час мобілізації.
В такому випадку середня заробітна плата, яка зберігається за місцем роботи, обчислювалася виходячи з посадового окладу (тарифної ставки), тобто була меншою за середній заробіток, який зберігався впродовж першого призову.
Після внесення зазначених змін працівники, які повторно призиваються для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, не будуть втрачати заробітну плату за місцем роботи.
Про це повідомили у Закарпатській обласній державній адміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Тернопіллі прийом ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...