Чернівці: Крок назустріч бізнесу – Закон №655

Чернівці: Крок назустріч бізнесу – Закон №655

18.08.15 11:33 0 819
Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» передбачає цілу низку змін, покликаних спростити роботу підприємців. Про основні з них ми вирішили запитати у начальника Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Миколи Загарюка.

– Хочу звернути увагу, що Закон було опубліковано в «Голосі України» 12 серпня, а більшість норм наберуть чинності з 1 вересня цього року (крім однієї).

Починаючи з 1 верезня безнадійною у податковому обліку визнається не будь-яка заборгованість, а лише та, яка не перевищує 365400 грн та є простроченою понад 180 днів. Також не потрібно збільшувати фінрезультат до оподаткування понад суму резерву сумнівних боргів, якщо заборгованість фізичної або юридичної особи є простроченою і не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови що дії щодо примусового стягнення майна боржника не привели до повного погашення заборгованості.

З 13 серпня набирає чинності норма, згідно якої вартісну межу для основних засобів підвищено з 2500 до 6000 грн. Але варто звернути увагу, що новий вартісний критерій у 6000 грн застосовуватиметься при визнанні активу ОЗ у податковому обліку лише за умови введення його в експлуатацію після набрання чинності цим законом.

Платники податків матимуть можливість подавати і доповнення до декларацій в електронному вигляді, причому у довільній формі.

Удвічі зменшився граничний термін для подання декларацій поштою. Раніше поштою можна було відправити декларації не пізніше ніж за 10 днів, тепер за п»ять до граничного терміну подання.

Повноваження з надання узагальнюючих податкових консультацій тепер передано Міністерству фінансів, яке проводитиме періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків, створюватиме на їх базі УПК, які затверджуватиме наказом і оприлюднюватиме, у т. ч. на офіційному веб-сайті Мінфіну, протягом 5 календарних днів з дати затвердження.

Окрім того, платники податків тепер можуть оскаржити до суду не тільки отриману індивідуальну податкову консультацію, але й узагальнюючу.

Думаю, що платники належним чином оцінять норму цього Закону, що передбачає тимчасове (до 31 грудня 2016 року включно) звільнення від штрафів. Таку можливість отримають платники з обсягом доходів до 20 млн. грн., які своєчасно та без оскарження повідомлень – рішень сплатять нараховані податкові зобов»язання.

Також платникам податків дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання протягом 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати.

Окрім того, контролюючим органам заборонено використовувати акт перевірки в якості підстави для висновків щодо взаємовідносин платника податків з контрагентами, якщо платнику податків за результатами складання акта не вручено податкове повідомлення-рішення. Це сприятиме реалізації права платника податків на оскарження рішення контролюючого органу.

Закон запроваджує загальний порядок прийняття контролюючими органами податкових повідомлень-рішень у разі наявності кримінального провадження. Це дозволить платнику податків, не чекаючи закінчення досудового розслідування по кримінальному провадженню, здійснювати оскарження прийнятих рішень за результатами перевірки в межах адміністративної юрисдикції, яка є спеціалізованою в податкових спорах.

Конкретизовано вимоги до змісту наказу про проведення перевірки, копія якого пред'являється платникові. Завдяки цьому платнику буде зрозуміло, з якою метою вона проводиться, і чи має вона законні підстави.

Ще чимало новацій запроваджується для бізнесу цим Законом, але головне, що у таких економічно непростих умовах враховуються побажання та пропозиції підприємців й вживаються заходи, спрямовані на покращення бізнес – клімату у нашій державі.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ