У Рівненській області у ході профілактичного відпрацювання рятувальники та екологи ліквідували пожежу

У Рівненській області у ході профілактичного відпрацювання рятувальники та екологи ліквідували пожежу

19.08.15 11:13 0 321
На Рівненщині жнивна кампанія закінчуються, кожен дбайливий господар прагне прибрати поле та підготувати його до оранки, проте за останній спекотний місяць «силами громадян», які спалюють післяжнивні рештки, було завдано величезної шкоди навколишньому середовищу. Кількість пожеж, яка виникла через таку халатність, просто вражає. Мало того, кожне із загорянь несло небезпеку як для природного фонду, житлових масивів, так і для людей.

Минулого тижня в Демидівському районі працювала рейдова група у складі керівництва Демидівського районного сектору ГУ ДСНС України в Рівненській області та співробітників міжрайонної екології.

Учасники рейдової групи, стали свідками займання та горіння 10 га поля у с. Лисин. Господарі у неймовірно спекотний та вітряний день спалювали картоплиння, і не зогляділися, як вогонь перекинувся на чуже поле. Намагаючись самотужки погасити вогонь та локалізувати пожежу, переляканий чоловік обкопував городником палаючу площу, пробував обгорати територію займання за допомогою плуга, якого прикріпив до власного легкового автомобіля, проте справитися зі стихією ніяк не міг і вогонь швидко поширювався по полю, наближаючись до плантації кукурудзи, яка безсумнівно загорілася б від найменшої жарини.

Рятувальники та екологи, довго не вагаючись, узялися власноруч приборкувати полум’я. Набутий за роки нелегкої праці досвід допоміг знайти правильне рішення для ліквідації пожежі. Проте, через сильний вітер вогонь розгорявся з новою силою, подекуди сягаючи росту людини, підійти до вогню було складно, крім того, дим просто виїдав очі офіцерам ДСНС. Поки люди боролися зі стихією в одному кінці поля - з другої сторони вітер перекинув пожежу на сусідній город, вогонь перейшов дорогу по зеленій траві. Велика маса соломи, що там знаходилася, дала пожежі нову нищівну силу. Вогонь впевнено підбирався до ще одного поля, де рясними рядами розмістилася чимала кількість тюків. Проте на мить вщух вітер, вогонь принишк і зупинився за 30 сантиметрів від наміченої жертви. Тим часом, рятувальники та екологи боролися із вогнем біля поля з кукурудзою. Вітер щораз роздував вогонь, тому в ті секунди, коли він втихав, наполегливі вогнеборці, за допомогою підручних засобів швидко змітали палаючу солому на згорілу половину поля.

Двобій з вогнем тривав близько двох годин. Винуватець пожежі відповідатиме за свою необачність відповідно до чинного законодавства.

ГУ ДСНС у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: На Тернопіллі Василь ...

КОМЕНТАРІ