22 серпня Львів разом з Вадимом Неселовським відкриє нову сторінку у джазі – симфоджаз

22 серпня Львів разом з Вадимом Неселовським відкриє нову сторінку у джазі – симфоджаз

20.08.15 09:39 0 247
У суботу, 22 серпня, у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт-імпровізація одного з найвідоміших джазменів США Вадима Неселовського. Він відкриє сьомий міжнародний фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest» та презентує свою нову партитуру.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

«Відкриття фестивалю буде дуже цікаве. Це покаже нову сторону для закоханих у джаз. До Львова завітає Вадим Неселовський. Вадим – це вільна людина. Людина світу, але народжена в Україні. Це гордість для нас. Його називають «справжнім генієм імпровізації», «Шопеном за джазовим роялем», – зазначила голова правління оркестру «INSO-Львів», заступник генерального директора з організаційно-правого забезпечення Іоланта Пришляк.

За її словами, під час концерту кожен знайде щось своє, близьке серцю.

Також у Львові відбудеться всесвітня прем’єра нової партитури Вадима Неселовського.

«Ми хочемо відкриту нову сторінку у джазі – симфоджаз. І вкоренити це по всій Україні», – додала Іолана Пришляк.

«Неймовірно багатими на уяву загадковими музичними образами від Вадима Неселовського наповниться міжнародний фестиваль. Він презентуватиме найдобірніші надбання української та єврейської культур. Його виконання – це суцільна імпровізація», – додає концертмейстер оркестру «INSO-Львів» Євген Крук.

Попри те, що Вадим Неселовський хороший музикант та композитор, він ще займається благодійністю.

За словами джазмена, він завжди допомагає та підтримує українців.

«10 червня в американському музичному виші Берклі в Бостоні відбувся великий концерт для біженців з Донбасу. Концерт підтримало Управління верховного комісаріату ООН у справах біженців в особі його представника Неда МакНіла», – зазначив Вадим Неселовський. У цьому концерті він брав безпосередню участь.

Довідка.

Піаніст Вадим Неселовський народився і виріс в Одесі, де ще юнаком став наймолодшим студентом Одеської консерваторії. В 17 років вирішив продовжити навчання в Германії, де закінчив Єсенську консерваторію.

Вадим доволі швидко і яскраво заявив про себе на європейській джазовій сцені. Згодом Неселовський переїхав в США, де продовжив музичну освіту у відомому Коледжі музики Берклі (Каліфорнія). Талант Вадима настільки вразив віце-президента коледжу, видатного вібрафоніста Гері Бертона, що той запросив молодого музиканта в свій ансамбль «Generations». Бертон назвав Неселовського «справжнім генієм», а авторитетний німецький музичний журнал – «Шопеном за джазовим роялем».

Вадим не тільки постійний учасник ансамблю «Generations», але й робить аранжування багатьох творів, які виконує Бертон. Неселовський також успішно закінчив Інститут джазу імені Телоніуса Монка, де молоді джаз-музиканти вчаться у визначних майстрів світу.

У відборі студентів особисто беруть участь Теренс Бланшард, Хербі Хенкок і син Телоніуса Монка.

У 2009 р. Вадима запросили викладати у коледжі Берклі, тож він став першим в історії вихідцем з України, який отримав такий привілей.

У 2010 р. Неселовський переміг у Міжнародному конкурсі джазових композиторів ім. Телоніуса Монка. У цьому ж році Вадим став володарем другого Гран-прі Міжнародного конкурсу джазових піаністів ім. Марсіаля Солаля в Парижі.

У 2012 р. Вадим отримав престижну американську стипендію MacDowellFellowship.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Вінниччині вилучено ...
Наступна новина: Інформація щодо пожежі на ...

КОМЕНТАРІ