Тернопілля: в області проведуть ревізію щодо ефективності використання земельних ресурсів

Тернопілля: в області проведуть ревізію щодо ефективності використання земельних ресурсів

20.08.15 12:46 0 319
При Тернопільській облдержадміністрації створили комплексні робочі групи з моніторингу ефективності використання земельних ресурсів області. До складу входять представники правоохоронних органів, фіскальних служб, територіальних підрозділів центральної виконавчої влади, департаментів та управлінь ОДА. Вони проводитимуть ревізії у кожному районі.

Про це повідомив голова ОДА Степан Барна 18 серпня під час наради з питань використання земельних ресурсів у Тернопільському районі. Також віе заявив, що процес поверення земель громаді розпочався. Це стосується ділянки площею 25 га у селі Біла, також лижеролерної траси на території біатлонної бази у Підгородньому.

«Ми розпочинаємо комплексні перевірки ефективності використання земель з Тернопільського району, - зазначив очільник області. – Є відповідне доручення Прем'єр-Міністра щодо проведення таких ревізій в усіх областях. Ті, хто обробляє землю на певній території, повинні платити податки до місцевого бюджету. Невдовзі в цьому будуть також зацікавлені на місцях голови майбутніх новостворених громад. Адже ці кошти будуть спрямовувати на розвиток об'єктів інфраструктури».

За словами заступника начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Сергія Господарика, на території району є 45 тисяч землекористувачів, з них 30 тисяч - повинні сплатити податки до початку вересня. Керівники деяких сільськогосподарських підприємств повинні додекларувати у районі 2600 га землі, по області – 22 тисячі.

Як повідомив виконувач обов`язків начальника Головного управління Держгеокадастру Зіновій Безкоровайний, у Тернопільському районі є 152 га резервного фонду та 1800 га запасу земель державної власності. Якщо б вони використовувались при нормативній грошовій оцінці за гектар – 30 тис. грн при відсотковій ставці 5% , з одного гектара за рік сільська рада отримала б 1,5 тис грн.

«Під час ревізій ми складемо акти на ті площі, які використовують без правоустановчих документів. Їх передамо правоохоронним органам, де вже прийматимуть рішення щодо подальших дій, - продовжив Зіновій Безкоровайний. - Також потрібно звернути увагу на встановлення меж територій, цей поділ вже є застарілий. Багато земель розташовані за межами населених пунктів, відтак, територіальна громада не може розпорядитись коштами. Тому при проведенні адміністративно-територіальної реформи, потрібно передбачити кошти на формування нових меж».

Окрім того, під час ревізій увагу звертатимуть :

- на водні об'єкти, яких на території району є 37, використовують із них – 19 на площі 181 га;

- на об'єкти надрокористувань, в районі є 8 діючих кар'єрів на площі 42 га та 100 недіючих офіційно на площі 100 га;

- на господарські двори, які займають 407 га за межами населених пунктів району та 180 га у населених пунктах;

- на державні підприємства, які використовують неоформлені ділянки;

- на пустинні землі приватної власності, які ніхто не використовує.

Ревізія у районі триватиме протягом трьох тижнів.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Рівненщина: ТОВ ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ