Віртуальним «сріблом» та «бронзою» відзначила GLOBE юних природолюбів Хмельниччини за участь у «Вишневій Україні»

Віртуальним «сріблом» та «бронзою» відзначила GLOBE юних природолюбів Хмельниччини за участь у «Вишневій Україні»

29.08.15 11:42 0 383
Нещодавно міжнародна науково-освітня програма GLOBE завершила черговий етап внесення до своєї наукової бази даних результатів спостережень учасників Всеукраїнської учнівської фенологічної кампанії «Вишнева Україна», серед яких було ряд учнівських індивідуальних і колективних фенологічних робіт з навчальних закладів Хмельниччини.

Метою кампанії, розпочатої ранньою весною, було залучення учнів, вчителів та науковців до дослідження вегетаційних циклів вишні звичайної (Prunus cerasus) та вишні повстистої (Prunus tomentosa). Більше ніж 600 учнів долучилися до кампанії та 90 вчителів пройшли онлайн-тренінг з використання методик програми GLOBE та отримали статус вчителя GLOBE. Інформація про кампанію була вперше висвітлена на головній сторінці веб-сайту програми GLOBE (www.globe.gov).

Оскільки збір даних від спостерігачів та їх внесення до наукової бази є критично важливим для наукових досліджень, GLOBE раз у три місяці рахує рейтинг шкіл, які роблять найбільший внесок у збір інформації. Рейтинг рахується чотири рази на рік, а його головні параметри під час підрахунку – це регулярність, частота і завершеність спостережень. Золота віртуальна нагорода найвищого ІІІ рівня за фенологічні спостереження надається за більше ніж 100 спостережень, внесених до наукової бази даних GLOBE, срібна нагорода (ІІ рівень) - більше ніж 70 спостережень і бронзова нагорода (І рівень) - більше ніж 40 вимірювань.

Цього разу 38 навчальних закладів нашої країни, учні і вихованці яких брали найактивнішу участь у Всеукраїнський учнівській фенологічній кампанії «Вишнева Україна», отримали бронзові, срібні та золоті віртуальні нагороди міжнародного ґатунку за внесення даних фенологічних спостережень до міжнародної бази GLOBE. В їх числі 3 навчальних заклади з Хмельницької області.

Срібною нагородою за внесення більше ніж 70 фенологічних спостережень до міжнародної наукової бази даних GLOBE відзначені:

- Кам'янець-Подільський міський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді;

- Кам'янець-Подільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7.

Бронзову нагороду за внесення більше ніж 40 фенологічних спостережень до міжнародної наукової бази даних GLOBE отримала Грицівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Шепетівського району.

Тепер ці заклади внесені на віртуальну Дошку пошани GLOBE, де їх можна знайти за посиланням: http://www.globe.gov/globe-data/science-honor-roll/honor-roll-recognition?organizationId=14698 .

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Хмельницька область: на ...
Наступна новина: У Волинській області ...

КОМЕНТАРІ