Станом на 1 вересня 2015 року на території області виникло 289 пожеж в екосистемах, з яких 68 – пожежі на торфоугіддях, 79 – лісові, а 142 пожеж зафіксовано на території сільськогосподарських угідь. Найбільше пожеж в екосистемах та на відкритих територіях зареєстровано у Камінь-Каширському, Любешівському, Ратнівському, Маневицькому та Луцькому районах області.
Як засвідчують факти, понад 99% таких пожеж виникли з необережності мешканців краю, які умисно спалювали на полях суху рослинність, післяжнивні залишки або розкладали багаття на торфяних угіддях та у лісосмугах. Характерна для географічного ландшафту Волині суміжність покладів торфу з лісовими насадженнями в умовах підвищеної пожежонебезпеки є украй небезпечною у випадку виникнення пожежі. Адже за спекотної погоди, що утримується в області практично упродовж усього літа, найменша необережність з вогнем здатна спричинити масштабну пожежу, для ліквідації якої знадобиться не один день.
Такі надзвичайні події, у свою чергу, завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко – й для людей та призводять до некерованих надзвичайних подій.
Украй тяжкі наслідки пожеж в екосистемах можна мінімізувати лише за умов раннього виявлення. Лише тоді на їхню локалізацію не довелося б витрачати величезні матеріальні ресурси. Тож, закономірно, що в сучасних умовах, надзвичайні події такого характеру украй обтяжують місцеві бюджети а також виснажують матеріально-технічне забезпечення професійних пожежно-рятувальних підрозділів, лісової та місцевої пожежної охорони.
Тому з метою запобігання нових випадків масштабних пожеж на торфяниках і в лісах, кожен повинен суворо дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та в побуті. Пам’ятайте, що спалювання сухої рослинності, післяжнивних залишків та розведення багать на сільгоспугіддях – це не тільки порушення правил пожежної безпеки, а й злочин проти людей і довкілля.
З метою контролю за станом дотримання вимог пожежної безпеки в населених пунктах області у постійному режимі тривають рейдові перевірки за участю працівників наглядово-профілактичних органів управління ДСНС області, лісового господарства, екологічної інспекції, правоохоронних органів, органів місцевої влади та ЗМІ. Робота контролюючих органів буде проводитися до стабілізації ситуації та зниження рівня пожежонебезпеки. Громадяни, які допустили порушення вимог пожежної безпеки на своїх присадибних ділянках чи земельних паях, будуть притягнуті до відповідальності відповідно до чинного законодавства. У випадку пожеж, що спричинили знищення чи пошкодження зернових культур, лісових масивів та значних площ торф’яників, до винних у їх виникненні будуть застосовані більш суворі заходи впливу аж до відшкодування завданих державі збитків державі.
Закликаємо кожного волинянина суворо дотримуватися протипожежних правил задля запобігання пожеж в екосистемах. Не спалюйте сміття чи суху траву на присадибних ділянках та на відкритих територіях. Якщо ви побачите, що це роблять інші, зупиніть їх. Не розкладайте багаття у сухому лісі, не кидайте непогашені сірники або цигарки. Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте ліквідувати самотужки, якщо вам це не вдалося – негайно повідомте оперативно-рятувальну службу за номером 101».
Управління ДСНС України у Волинській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Через спеку на Закарпатті ...
Наступна новина: Рівненська область: за добу ...
Театральная афиша Москвы: лучшие спектакли
Понятие и признаки инфантильности: как распознать психологическую незрелость
Самі дієві мазі з трав
Як найкраще привітати: ідеї та поради