В Закарпатській області розповіли як не стати жертвою пожежі під час осінньо-зимового періоду,нагадують рятувальники

В Закарпатській області розповіли як не стати жертвою пожежі під час осінньо-зимового періоду,нагадують рятувальники

15.09.15 12:43 0 588
Рік, що минає, не дає підстав закарпатським рятувальникам для оптимізму, особливо що стосується пожежної безпеки. Так, з початку поточного року (станом на 14 серпня ) в краї виникла 1851 пожежа проти 1095 у 2014 році. За цей період вогонь забрав життя 21 людини. Це на 8 чоловік більше ніж торік. Такий ріст пожеж, передусім, пов’язаний із пожежами сухої рослинності, що 2015-го набули загрозливих масштабів в області. Причиною останніх, здебільшого є людський фактор, тобто банальна недбалість при користуванні вогнем або ж недотримання правил пожежної безпеки взагалі. За звітний період таких пожеж виникло вже 1043. А ще й погодні умови сприяли такому пожежному «буму», адже через спеку та посуху загорання виникали від найменшої іскри. На щастя, значних збитків та знищення лісових культур на великих площах вдалося запобігти.

Незважаючи на те, що більшість пожеж стається у весняно-літній період, впродовж осені-зими втрати від них набагато відчутніші, особливо це стосується так званого "опалювального сезону", коли спостерігається збільшення кількості пожеж через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електрообігрівальних приладів. Саме на цей період припадає до 70 відсотків загибелі людей на пожежах.

Для зменшення кількості пожеж у житловому секторі й попередження загибелі та травмування людей, співробітники Управління ДСНС України у Закарпатській області посилюють пожежно-профілактичні заходи серед населення. Однак, зрозуміло, що одних зусиль пожежних-рятувальників замало. Тож до справи упередження пожеж треба братись й громаді. Як то кажуть – «Почни з себе!»

Шановні краяни, з метою вашої безпеки, зверніть особливу увагу на стан опалювальних та електричних приладів! Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком опалювального сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Несправні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці; кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.

У питаннях пожежної безпеки є робота й для комунальників. Варто акцентувати увагу на міських багатоповерхівках, адже саме тут особи без певного місця проживання у підвалах та горищах облаштовують собі тимчасовий притулок. У пошуках тепла вони часто-густо забувають про будь-які правила пожежної безпеки. Полюбляють «підвальне життя» й неповнолітні. З огляду на такий стан справ нашим комунальникам треба, хто ще звісно цього не зробив, привести у відповідність до протипожежних вимог підвали та горища багатоповерхівок та поставити на вхідні двері надійні замки.

Під час експлуатації пічного опалення ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини; прокладати димоходи по горючих основах, та інше, що порушує правила пожежної безпеки.

Щоб уникнути виникнення пожежі через електричні причини необхідно: довіряти монтаж і ремонт електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки при допомозі штепсельних з’єднань. Користуватися прасками, електроплитами, чайниками й іншими приладами зі спеціальними вогнетривкими підставками. Перед тим, як вийти з приміщення, треба повимивати все електрообладнання з розеток. Не можна користуватися несправними та нестандартними електронагрівальними приладами. Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж: не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності.

Тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками і запальничками та вважати їх іграшками;

Не паліть у ліжку! Паління в ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях!

Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат, яким можна запобігти. Хотілося б вірити: більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться як до власного життя і майна, так і до своїх сусідів. У разі ж виникнення пожежі негайно телефонуйте 101!

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ