У Чернігові завершується будівництво каналізаційного колектора

У Чернігові завершується будівництво каналізаційного колектора

23.09.15 13:01 0 631
Чернігівський міський голова Олександр Соколов ознайомився із завершенням робіт щодо будівництва напірного каналізаційного трубопроводу від каналізаційної насосної станції №1 до вул. Ушинського.

За його словами, будівництво колектора, що зараз перебуває на завершальному етапі, є надзвичайно важливою справою для Чернігова, адже йдеться про питання екологічної безпеки не тільки для жителів обласного центру Чернігівщини, але й столиці. Оскільки водопостачання киян на 60% відбувається з Десни.

О.Соколов підкреслив, що прокладання колектора розпочалося з 2004 року за гроші міського бюджету та державні кошти. «Цього року на роботи виділено 5 млн. грн. з міського бюджету, ще 10 млн. грн. надійшли з державного бюджету», - сказав він. Цього року вже побудовано 0,7 км трубопроводу, залишилось добудувати 0,418 км. Загальна довжина каналізаційного колектора становить 6,7 км.

Для будівництва колектора використовуються труби із сучасних матеріалів, гарантійний термін яких складає 50 років.

Начальник КП "Чернігівводоканал" Олександр Шкінь підкреслив, що роботи всі виконуються за графіком і завершаться у жовтні. Працюючий зараз колектор буде переведений на резервний статус і використовуватиметься за потреби.

Довідка: у заплаві р. Десна прокладено напірні каналізаційні трубопроводи – сталевий діаметром 600 мм та залізобетонний діаметром 700 мм. Вони збудовані відповідно у 1982 та 1972 роках. Довжина трубопроводів – 6,7 км. Щодоби через них перекачується від головної каналізаційної насосної станції на каналізаційні очисні споруди майже 40 тис. м3 неочищених стоків від населення та підприємств м. Чернігова.

Стан трубопроводів, особливо залізобетонного, був незадовільний. Виконані у 2006 році обстеження показали, що напірний каналізаційний трубопровід знаходиться у аварійному стані. Товщина верхньої частини трубопроводу внаслідок розшарування бетону зменшилась з 10 см до 1-2 см. Утворилися повздовжні та поперечні тріщини. За останні 5 років на трубопроводі сталися 24 аварійні пошкодження.

Ірина Синельник
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Буковинець підрізав ...

КОМЕНТАРІ