Тернопілля: cтаціонарні установи та заклади області готові до роботи в осінньо-зимовий період

Тернопілля: cтаціонарні установи та заклади області готові до роботи в осінньо-зимовий період

25.09.15 13:40 0 488
В області функціонує 6 будинків-інтернатів, 1 геріатричний пансіонат в яких проживає 833 підопічних та 18 стаціонарних відділень, в яких проживає 535 одиноких громадян. В стаціонарних установах соціального захисту проводиться систематична робота щодо підготовки та належного проживання підопічних в опалювальний сезон.

Про це повідомила під час засідання колегії департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації заступник на-чальника управління -начальник відділу координації та контролю діяльності суб'єктів, що надають соціальні послуги Оксана Смолій.

«Усі стаціонарні установи та заклади обладнані автономним опаленням, приміщення відповідають санітарно–гігієнічним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою для проживання підопічних, в них проведено необхідні ремонтні роботи з обслуговування будівель, водо і тепломереж, опалювальних та освітлювальних систем, каналізації, телефонних мереж, під'їзних шляхів. Підопічні забезпечуються відповідно до встановлених норм житлом, одягом, м'яким та твердим інвентарем, раціональ-ним харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням», - зазначила Оксана Смолій.

З метою перевірки стану готовності стаціонарних установ системи соціального захисту населення області до роботи в осінньо-зимовий період та умов проживання підопічних, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський особисто відвідав стаціонарні відділення.

В ході робочої поїздки до стаціонарного відділення в м.Копичинці Гусятинського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) встановлено, що у відділенні проводиться відповідна робота по заміні системи опалення за рахунок чого зменшиться споживання природного газу на опалювальний період.

Перевірка стаціонарного відділення в с.Підгайчики Теребовлянського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) показала, що у відділенні проведено поточні ремонтні роботи житло-вих та адміністративних приміщень.

Під час перевірки стаціонарного відділення в с. Пробіжна Чортківського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) встановлено, що з метою економного використання енергоресурсів котельню закладу переведено з газового опалення на альтернативний вид палива (брикети). Для підопічних відділень створенні належні умови проживання.

«Усі установи та заклади підвідомчі департаменту соціального захисту на-селення області забезпечені теплопостачанням, енергозабезпеченням, створено запас лікарських засобів та безперебійне постачання продуктів харчування, - повідомив Вадим Боярський. - Проведено поточні ремонтні роботи житлових та адміністративних приміщень будинків-інтернатів, Петриківського дитячого будинку-інтернату, Петриківського геріатричного пансіонату та стаціонарних відділень територіальних центрів с.Бариш Бучацького району, с.Товсте Заліщицького району, с.Катеринівка Кременецького району, с.Денисів Козівського району. З метою економного використання енергоресурсів, частково переведено на опалення з використанням альтернативних видів палива Петриківський обласний геріатричний пансіонат (використовується твердопаливний котел, який працює на відходах деревини та паливних брикетах). На даний час завезено в будинки-інтернати 303 тони вугілля, що складає 92 відсотки від потреби та 315 складометрів дров, що складає 93 відсотки від потреби. Відповідна робота проводиться 20 територіальними центрами соціального обслуговування якими протягом 8 місяців 2015 року обслужено відділеннями вдома 16 472 потребуючих громадян. В області працюють 3 благодійні їдальні, в Підволочиському , Теребовлянському та Тернопільському міському територіальних центрах. Гарячі обіди протягом року отримали 1 896 осіб. Функціонують 20 банків одягу для малозабезпечених верств населення».

В ході підготовки області до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років поновлено роботу районних оперативних штабів з попередження замерзання бездомних громадян, проводиться співпраця закладів системи соціального захисту населення з благодійними та релігійними організаціями, що працюють на території області в сфері надання соціальних послуг. На базі обласного та районних Товариств Червоного Хреста проводиться збір речей для бездомних громадян на випадок надзвичайних ситуацій.

Працівниками міського відділу УМВС України в Тернопільській області проводяться заходи по затриманню осіб, які займаються бродяжництвом, та направлення їх за місцем проживання.

«У всіх установах повинна бути належно відпрацьована пожежна безпека, - підсумував голова облдержадміністрації Степан Барна. - Прохання до директорів стаціонарних установ та територіальних центрів забезпечувати і надалі умови надання стаціонарних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, переміщеним з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Житомирському районі ...
Наступна новина: На Рівненщині працівники ...

КОМЕНТАРІ