В Луцьку у Художньому музеї відбулась унікальна виставка

В Луцьку у Художньому музеї відбулась унікальна виставка

25.09.15 10:02 0 478
23 вересня у Художньому музеї Луцька відбулась унікальна подія – презентація лінориту Пабло Пікассо (1881-1973) «Жінка в кольє» (1959 рік виконання, 1962 рік друку), який у 2013 році було передано Художньому музею Службою Безпеки України. Цей твір є тридцятим із п'ятидесяти авторських відбитків. Цікаво, що у державних музеях України робіт Пікассо немає. Отож Художній музей володіє коштовним скарбом. (Експерти називають Пікассо «найдорожчим» художником у світі).

В експозицію цієї міні-виставки увійшли також фотоколажі із життя Пабло Пікассо, автором яких є шведський фотохудожник Ганс Вакнер. Це перший візит митця до України і він вражений її природою і людьми. На презентації Ганс урочисто передав у подарунок музею усю серію фотоколажів «Мій Пікассо».

Цікавим доповненням цього ряду стали твори талановитого співвітчизника Пабло Пікассо Карлоса Гарсія Лаоса (скульптура, малярство), які демонструють пошуки та осмислення сучасними художниками виражальної мови модерністичного мистецтва. Карлос також передав свої твори малярства у подарунок Художньому музею і побажав розширення виставкових площ.

Начальник управління культури Тетяна Гнатів привітала усіх присутніх з відкриттям виставки, що є вагомою подією у культурно-мистецькому житті Луцька, подякувала за успішну реалізацію проекту його кураторам, колективу Художнього музею, а також іноземним митцям, через творчість яких, лучани мають змогу ближче ознайомитися з культурою європейських країн. «Саме такі проекти сприяють розвитку міжнародного культурного співробітництва, є доказом того, що Луцьк –це частинка Європи», - сказала Тетяна Гнатів.

Куратори проекту: Зоя Навроцька, Зоряна Куц та Тетяна Голубчук.

Управління культури міської ради

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Мой любимый кот
Наступна новина: З початку вересня місяця за ...

КОМЕНТАРІ