Виборчий процес іще тільки розпочався,а скарги у рівненську міліцію уже надходять

Виборчий процес іще тільки розпочався,а скарги у рівненську міліцію уже надходять

26.09.15 16:14 0 469
Про те, як на Рівненщині готуються до місцевих виборів, та які висновки зробили громадські спостерігачі, озвучили під час прес-конференції представники Громадянської мережі ОПОРА. Свою оцінку виборчому процесу, який стартував 5 вересня, дав також заступник голови Рівненської обласної виборчої комісії Василь Курилас, а заступник начальника Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області Олег Левко довів до відома присутніх про відповідальність за порушення виборчого законодавства.

На теренах Рівненщини деякі політичні сили розпочали власну передвиборну агітацію раніше визначених у Законі України «Про місцеві вибори» термінів. Про це свідчить, за словами координатора виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» в Рівненській області Анатолія Бондарчука, наявність зовнішньої політичної реклами, агітаційних наметів, збільшення кількості матеріалів із ознаками прихованої політичної реклами у місцевих ЗМІ, використання різних святкових подій в агітаційних цілях. До того ж чимало реклами потенційних кандидатів та партій розміщено у заборонених місцях, зокрема у маршрутних таксі. Однак це вважається порушенням з боку кандидата в депутати або на посаду міського, селищного чи сільського голови лише після офіційної його реєстрації.

Натомість до Рівненського міськвідділу міліції із початком виборчого процесу почали надходити звернення від потенційних кандидатів і представників політичних сил. Стосуються вони поки що відсутності на друкованих агітаційних матеріалах відомостей про замовника, тираж, осіб, відповідальних за випуск тощо, незаконне використання символіки партії, розповсюдження недостовірної інформації щодо того чи іншого кандидата та анонімних листівок. Та, як зазначив заступник начальника Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області Олег Левко, головне на — дотримання кандидатами чинного законодавства:

— Учасники виборчого процесу повинні пам'ятати, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за посягання на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, передбачена адмінвідповідальність, а за злочини проти виборчих прав громадян згідно із статтями 157, 158, 159 Кримінального кодексу України – кримінальна.

Утім, виборчі перегони лише стартували. Тому, аби місцеві вибори були проведені на демократичному рівні, працівники міліції звертаються до усіх суб'єктів виборчого процесу неухильно дотримуватися чинного законодавства та провадити виборчу кампанію виключно у правовому полі, а в разі виявлення порушень телефонувати на «гарячу» лінію УМВС України в Рівненській області за номером: (0362) 679-679 (лише для повідомлень, що стосуються порушень виборчого законодавства).

СЗГ УМВС України

в Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Хмельницька область: ...
Наступна новина: До кінця року в Тернополі ...

КОМЕНТАРІ