На Вінниччині ще три храми стали власністю місцевих релігійних громад (+фото)

На Вінниччині ще три храми стали власністю місцевих релігійних громад (+фото)

29.09.15 18:41 0 477
Мальовниче містечко Бар ще з прадавніх часів приваблює своєю історією та культурою.

Однією із яскравих архітектурних пам'яток не лише м. Бар, а й усієї Вінниччини є костел Святої Анни, який уже понад двісті років вабить красою та зацікавлює оригінальністю.

Дивовижна за розмірами храмова споруда своєю архітектурою мало схожа на традиційні храми Поділля. Прекрасний образ неоготики з гострими шпилями, величним екстер`єром та благородними формами - ідеально вписується в ландшафт древнього міста.

Побудували храм ще в 1811 році для священного ордену домініканців. Проте, історичні дані свідчать, що ще на початку 16 столітті на цьому місті стояла церква Святого Миколая, будівлі якої до наших днів не збереглися. Сучасного вигляду храм здобув уже в 1908 році. Двічі споруда закривалася радянською владою. Храм був націоналізований, і хоча відновлено богослужіння та двері постійно відчинені для усіх прихожан, знаходився він у власності держави.

27 вересня 2015 року відкрито нову сторінку в історії величного храму.

Будівлю, яка належить до пам'яток архітектури нашого краю - повернули у власність релігійної громади Римсько-Католицької Церкви м. Бар.

Участь в урочистому врученні документів взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський.

«Без духовності – немає майбутнього. Для того щоб зберегти національну гідність, необхідно пам'ятати власну історію, зберегти ті пам'ятки культури, архітектури, мистецтва, що нагадують про неї. І наш святий обов'язок коли йдеться про відродження української нації, повернути у власність громадам ті духовні скарбниці, які буди націоналізовані в роки радянської влади» – зазначив у вітальному слові Андрій Гижко.

Крім того, цього ж дня в одне з великих християнських свят «Воздвиження Чесного й Животворчого хреста Господнього» начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький вручив документи на право власності молитовними спорудами двом релігійним громадам Літинського району – Воздвиження Хреста Господнього с. Трибухи та Вознесенського храму Української Православної Церкви с. Теси.

Древні храми є окрасою та гордістю Літинського району та всього нашого Вінницького краю. Протягом 100 років їх дзвони кличуть віруючих до служби Божої.

«Зайшовши в храм, кожен відчуває молитовний дух та єдність сучасного покоління з дідами та прадідами, котрі жили та живуть в цих краях. Віддаючи шану людям, які століттями оберігають духовну святиню та освячують своїми молитвами, ми робимо все можливе, щоб відновити історичну справедливість та повернути у власність громади націоналізоване культове майно» - наголосив Ігор Салецький.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Умови відбору до нової ...
Наступна новина: У Липовці встановили ...

КОМЕНТАРІ