Чернівці: Зміни у нарахуванні пені та штрафних санкцій

Чернівці: Зміни у нарахуванні пені та штрафних санкцій

29.09.15 08:37 0 469
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 1 вересня 2015 року, були внесені важливі зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Відтепер діє новий порядок нарахування пені при самостійному виявлені платником податку помилок та щодо штрафних (фінансових) санкцій.

Яким чином здійснюються такі нарахування? Завдяки доповненню ст. 129 Кодексу пунктом 129.9, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Крім того, Закон № 655, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовує платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення у терміни, визначені цим Кодексом. Такі зміни передбачені доповненням до підрозділу 10 розділу XX „Перехідні положення” Кодексу пунктом 35.

Нараховані штрафні (фінансові) санкції скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. У разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ