Мешканці Ужгородського району за один день розбили три ртутні термометри

Мешканці Ужгородського району за один день розбили три ртутні термометри

28.10.15 12:52 0 578
Із настанням холодної пори року, а відтак і сезону застуд, суттєво частішають випадки розбиття ртутних термометрів. От і протягом однієї доби, 26 жовтня, в Ужгороді та прилеглому районі було зафіксовано три подібні факти.

Спочатку представники групи радіаційного та хімічного захисту Аварійно-рятувального загону спецпризначення отримали виклик на вул. Достоєвського, що в обласному центрі. В одній із кімнат квартири місцевий мешканець розбив ртутний термометр. Зважаючи на небезпеку, чоловік о 13:00 подзвонив до Служби порятунку «101» і дочекався приїзду бійців ДСНС. Останні провели демеркуризацію приміщення площею 14 кв. м. та зібрали 2 грами ртуті.

Наступний випадок трапився в приватному будинку на вул. Закарпатській у с. Барвінок Ужгородського району. Відповідне повідомлення надійшло до оперативно-рятувальної служби о 13:20. По приїзду на місце події хіміки ДСНС виявили, що ртутний термометр розбили на кухні. Господиня будинку, дотримуючись правил, розпочала самотужки збирати кульки металу з градусника. Справу продовжили рятувальники, очистивши кухню від близько 2 грамів небезпечної речовини.

І ввечері того ж дня, о 19:05, до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС надійшов дзвінок про розбиття ртутного термометра в квартирі на вул. Заньковецької в Ужгороді. Аби захистити людей від отруйного металу, рятувальники провели демеркуризацію житлової кімнати площею 8 кв. м., зібравши при цьому увесь вміст градусника – 2 грами ртуті.

Шановні закарпатці! Задля власної безпеки дотримуйтеся основних правил поведінки при розбитті ртутного термометра. Насамперед виведіть людей із приміщення й відчиніть навстіж усі вікна. Викличте рятувальників за номером телефону 101. Якщо Ви вирішили зібрати ртуть самостійно, захистіть органи дихання за допомогою вологої марлевої пов’язки і використовуйте спринцівку. Великі кульки ртуті відразу скидайте у скляну банку з розчином (2 грами перманганату калію, або в народі «марганцівки», на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в посудину. Банку щільно закрийте кришкою. Пам’ятайте, що використання пилососу для збирання ртуті суворо заборонено. Вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води). Після обробки приміщення необхідно добре провітрити (протягом трьох діб).

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Тернопільська область: у ...

КОМЕНТАРІ