В Луцьку депутати прийняли рішення про впровадження шанобливого звертання

В Луцьку депутати прийняли рішення про впровадження шанобливого звертання

29.10.15 16:58 0 232
Проект рішення запропонував депутат Аскольд Пекарський. Він вважає, що звертання пан, пані, панове в українській мові в офіційно-діловому стилі вживалось досить активно. Останнім часом сфера функціонування цього звертання розширилась, проте існує думка, що звертання пан, пані чуже для українців. Особливо це звертання ігнорувалось в радянський період України.

Депутат вважає, що слово пан може чимало розповісти про наше минуле. Насамперед, воно є вражаючим прикладом того, як із синоніма необмеженої деспотичної влади в більшості слов'янських мов цей термін із часом трансформувався в загальновживане офіційне й шанобливе звертання. Крім того, лише фактом свого існування слово пан спростовує улюблену аксіому радянських ідеологів про спільне і одночасне походження української, білоруської та російської мов.

Тож міська рада вирішила для всіх працівників виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста запровадити правило в службових та офіційних зверненнях під час звертання до окремої людини, групи, делегацій перед прізвищем або іменем (також в загальних зверненнях) застосовувати ввічливі слова пан, пані, панове.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку депутати внесли ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ