Зібрання проходило за участі національного Координатора проектів в Україні Олександра Кириленка, головного спеціаліста відділу протидії торгівлі людьми Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України Ксенії Бабариги та представників суб'єктів, які на Вінниччині здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми .
«Наша моніторингова група ставить за мету дослідження стану реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні та впровадження національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми. Ці питання є актуальними в нашій державі і знаходиться на особистому контролі Президента України. Міністерство соціальної політики України щомісяця звітує перед європейським товариством та Держдепартаментом США щодо вжитих заходів, які покликані мінімізувати явище торгівлі людьми в Україні. До речі, Україна входить до другої контрольної групи у списку Держдепартаменту США, а це означає, що наша держава докладає значних зусиль задля впровадження світових стандартів у протидії торгівлі людьми» - відмітила Ксенія Бабарига.
Як зауважила під час зібрання заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Наталя Заболотна, обласна адміністрація спільно із соціальними партнерами приділяє велику увагу реалізації державної сімейної політики в частині протидії торгівлі людьми. За її словами, для координації зусиль усіх структур, які працюють у даній сфері ще у липні 2012 року створено Міжвідомчу раду з питань сім'ї та гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми, яка на повноцінно функціонує та вирішує питання, що потребують узгодженості дій. Для кожного напрямку її роботи визначено окрему робочу групу, що дає змогу більш якісно вирішувати проблемні питання.
«Враховуючи стандарти ЄС щодо питання протидії торгівлі людьми, Вінниччина поступовими кроками рухається в визначеному напрямками. В області активізувалась робота щодо проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Зокрема, якщо порівняти статистичні дані, то протягом 2012-2014 років до місцевих державних адміністрацій звернулося 6 осіб щодо встановлення відповідного статусу, то у 2015 році -– 12 . Всім постраждалим надається одноразова матеріальна допомога за рахунок коштів державного бюджету та весь необхідний спектр соціальних та медичних послуг» - зазначила Наталя Заболотна.
Крім того, з 2012 року в області реалізується проект Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Впровадження Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Його виконавчим партнером на обласному рівні є громадська організація «Прогресивні жінки». З кінця минулого року розпочався його другий етап, який триватиме до 2019 року.
«Важливим результатом проекту є підготовка фахівців для роботи у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. На підготовлено 32 тренери, які навчатимуть державних службовців уже на місцевому рівні нових методів роботи з постраждалими, які відповідають викликам часу. З метою попередження потрапляння людей у ситуацію торгівлі людьми, за рахунок обласного бюджету діє телефонна «гаряча лінія», де можна отримати консультації фахівців громадської організації «Прогресивні жінки» – зазначила Наталя Заболотна .
Водночас Наталя Заболотна повідомила, що на Вінниччині продовжується пошук сучасних інноваційних методів роботи у цій сфері. Так, спільно з громадською організацією «Прогресивні жінки» ведеться робота з відкриття соціального підприємства в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Запобігання торгівлі людьми шляхом посилення економічних можливостей груп ризику».
«На даний час триває робота з підготовки проекту обласної програми протидії торгівлі людьми на 2016-2018 роки. Створена відповідна робоча група до складу якої входять представники громадських організацій «Джерело надії» та «Прогресивні жінки» - підкреслила Наталя Заболотна.
Загалом Вінниччина увійшла до трійки регіонів, куди, в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» з робочим візитом прибуде моніторингова група. Також експерти працюватимуть у Хмельницькій та Чернівецькій області.
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Благодійний аукціон на ...
Наступна новина: В Тернополі розпорядження ...