Чернігівська область: проведено розвідку горіння торф’яників за допомогою БПЛА

Чернігівська область: проведено розвідку горіння торф’яників за допомогою БПЛА

21.11.15 09:33 0 470
19 листопада в селі Данівка Козелецького району Чернігівської області рятувальники проводили повітряний моніторинг з метою комплексного вивчення осередків горіння торф’яників.

Дослідження проводили за допомогою безпілотного літального апарату – квадрокоптера Матрісі. У розвідці брали участь засновники компанії “Drone.UA” Яковенко Валерій та Февзі Аметов, працівники Наукового Центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України: старший науковий співробітник Наталія Пазиніч та інженер Ганна Крилова, а також науковий співробітник відділу моделювання надзвичайних ситуацій науково-дослідного центру інноваційних технологій УкрНДІЦЗ Сергій Кармазін.

Квадрокоптерна платформа Матрісі з тепловізійним оснащенням та з відеокамерою високої розрізнювальної здатності застосовується для проведення швидкої розвідки пожеж з метою забезпечення ефективного гасіння. Отож, на окремих осередках горіння проводилися заміри температури за допомогою тепловізійної зйомки в дальньому інфрачервоному діапазоні, а також паралельно здійснювалася зйомка та вимірювання тієї ж температури безпілотним літальним апаратом.

У процесі розвідки дослідники вказували працівникам пожежної служби на ділянки, де потрібно гасити торф у першу чергу.

Загалом, результати показали, що, з одного боку, використання безпілотного літального апарату допоможе працівникам пожежної служби ідентифікувати осередки тління торфу, з іншого боку, наслідки розвідки продемонструють об’єктивну інформацію про загальну площу горіння торф’яників.

Український науково-дослідний

інститут цивільного захисту
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: У Тернополі відбудеться ...

КОМЕНТАРІ