В Житомирській області журналісти однієї із найпопулярніших газет Японії завітали до виставки-музею цивільного захисту населення

В Житомирській області журналісти однієї із найпопулярніших газет Японії завітали до виставки-музею цивільного захисту населення

28.11.15 12:06 0 169
26 листопада виставку-музей цивільного захисту населення, що знаходиться у місті Житомирі, відвідали журналісти із Японії, міста Токіо. Журналісти однієї із найпопулярніших газет країни «Токіо-Синбун» завітали до України задля підготовки серії матеріалів на видання, присвячених 30-ій річниці аварії на Чоронобильській АЕС.

Для житомирських рятувальників відвідувачі виставки - особливі гості та давні друзі. Адже японська громадська організація «Чорнобиль ТЮБУ» вже друге десятиліття надає гуманітарну допомогу постраждалому від аварії населенню, пожежним-ліквідаторам та рятувальникам, які і досі живуть та працюють на радіаційно забрудненій території.

Японські друзі взяли інтерв’ю у заслуженої в області людини - керівника пожежної охорони у період аварії на ЧАЕС, а нині ветерана та голови благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля», полковника у відставці Борис Чумака. У 1986 він керував зведеним загоном пожежників області та особисто брав участь у подоланні наслідків аварії. Досі активно опікується долею, лікуванням та оздоровленням тих 300 вогнеборців, котрі пройшли горнило Чорнобиля, оскільки вважає це своїм пожиттєвим обов’язком.

По закінченню зустрічі гостям провели екскурсію музеєм. Особливий інтерес у них викликала експозиція, присвячена участі пожежників у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, сьогоденню радіаційно-забрудненої зони та діяльності рятувальних підрозділів, які продовжують нести службу у 9 постраждалих районах області.

У рамках візиту гості вже побували на ЧАЕС. Планують відвідати Народицький район, який найбільше в області постраждав від аварії. А у квітні 2016 року вони візьмуть участь у вечорі-реквієму та мітингу скорботи, що пройдуть біля Управління ДСНС у Житомирській області.

У ДСНС у Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ