Особлива увага медиків Тернопільщини - учасникам Майдану та АТО

Особлива увага медиків Тернопільщини - учасникам Майдану та АТО

28.11.15 15:49 0 329
Особлива увага - учасникам Майдану та АТО, а також дітям і дорослим, які мають особливі потреби.

Саме так окреслив подальші напрями діяльності галузі охорони здоров'я Тернопільщини директор департаменту охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук під час чергового засідання колегії департаменту 25 листопада, у конференц-залі облдержадміністрації.

В рамках роботи колегії за участі членів президії колегії: зокрема начальника відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Ростислава Левчука, заступника директора департаменту-начальника управління надання медичної допомоги населенню та організаційно-правового забезпечення департаменту охорони здоров`я ТОДА Володимира Курила, голови Тернопільської обласної громадської організації “Асоціація медичних сестер” Надії Фарійон, голови громадської організації “Тернопільська асоціація головних лікарів” Григорія Корицького, голови Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександри Бригадир, голови Тернопільської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Володимира Кузіва та проректора з з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ імені І.Я.Горбачевського Степана Запорожана, а також головних спеціалістів ДОЗ ТОДА, головного лікаря КЗТОР “Тернопільська університетська лікарня” Василя Бліхаря, заступника генерального директора з організаційно-фармацевтичної роботи виробничо-торгового аптечного об'єднання Наталії Марків, начальників відділів охорони здоров'я райдержадміністрацій, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів Тернопільщини, членів Громадської Ради при департаменті охорони здоров'я ТОДА та представників регіональних мас-медіа.

проінформовано стосовно стану виконання у 2015 році Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року (доповідач - виконувач обов'язків головного спеціаліста-педіатра департаменту охорони здоров'я ТОДА, заступник головного лікаря КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” Ірина Тхорик).

- Впродовж І кварталу 2015 року областю за державними програмами у сфері охорони здоров'я дітей централізовано отримано медикаменти та вироби медичного призначення згідно заявок за 2014р., у жовтні 2015р. подано заявку щодо потреби медикаментів та виробів медичного призначення (поступлень відповідно до поданої заявки на 2015р. не було). Медичні препарати та вироби медичного призначення для категорії онкохворих дітей знаходяться на базі гематологічного відділення Тернопільської міської комунальної дитячої к лінічної лікарні, де проводиться в основному хіміотерапевтичне лікування – повідомила Ірина Осипівна

За її словами, “при необхідності наказом департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації проводиться їх розподіл по медичних закладах Тернопільської області”.

Стосовно стану виконання клінічних протоколів надання медичної допомоги дітям з ревмокардіологічною патологією доповіла головний позаштатний дитячий спеціаліст-кардіоревматолог департаменту охорони здоров'я ТОДА Ірина Юрик.

У доповіді Ірини Едуардівни йшлося про якість проведення диспансерного спостереження з ревмокардіологічною патологією на рівні центрів первинної медико-санітарної допомоги Чортківського, Борщівського, Кременецького та Теребовлянського районів.

Головний лікар КУТОР “Тернопільський обласний центр медико-соціальної експертизи”, головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної експертизи департаменту охорони здоров'я ТОДА Ігор Банадига доповів про стан первинної інвалідності в області за 9 місяців 2015 року та завдання з її профілактики і зниження.

Деталі чергового ранду вакцинації проти поліомієліту в області розповів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Володимир Паничев.

Про те, що “потрібно посилити контроль за діяльністю лікарсько-консультативних комісій

закладів охорони здоров'я щодо обґрунтованого, якісного, своєчасного оформлення документів та направлення хворих на медико-соціальну експертизу, а також про те, що кожний випадок необґрунтованого направлення на МСЕК та дефектури посильної документації розглядати на оперативній нараді у головного лікаря МСЕК” наголосив у свій доповіді головний лікар КУТОР “Тернопільський обласний центр медико-соціальної експертизи”, головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної експертизи департаменту охорони здоров'я ТОДА.

У відповідності до чинного законодавства (постанова Кабінету Міністрів України No 1317 від 03.12.2009р. “Питання медико-соціальної експертизи” головам ЛКК лікувально-профілактичним закладів необхідно представляти всіх первинних хворих на засідання МСЕК. Особливу увагу необхідно приділити відбору на МСЕК учасників АТО.

Головним та головним позаштатним спеціалістам департаменту охорони здоров'я ТОДА за матеріалами аналізу стану первинної інвалідності та реабілітації за цей рік необхідно звернути увагу на показники за класами хвороб, які перевищують загальнодержавні показники, розробити відповідні заходи з районними спеціалістами по їх зниженню.

Директор департаменту охорони здоров'я Володимир Богайчук висловився за “необхідність аналізувати головними лікарями медзакладів Тернопільщини рівень первинної інвалідності, диспансеризації інвалідів, реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів” та доручив заслухати дане питання на медичних радах з метою подальшого поліпшення якості МСЕК, профілактики та зниження первинної інвалідності, поліпшення показників, часткової та повної реабілітації інвалідів.

Насамкінець, членами президії колегії підтримано пропозицію Володимира Богайчука щодо затвердження наказів згідно озвучених питань доповідачами.

До слова, деталі виступів традиційно подамо в новинному блоці на веб-сайті.

Нагадаємо, що захід відбувся згідно наказу № 551-од від 23.11 2015р. на виконання плану основних організаційних заходів департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації на 2015 рік.

Прес-служба ДОЗ ТОДА,

фото – Світлани Гуменної

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Успішне представлення ...
Наступна новина: На Волині поліцейські ...

КОМЕНТАРІ