Поліція застерігає: надмірна довірливість під час інтернет-торгівлі загрожує втратою коштів

Поліція застерігає: надмірна довірливість під час інтернет-торгівлі загрожує втратою коштів

30.11.15 10:39 0 192
За минулу добу до поліції звернулись четверо жителів Житомирщини із заявами про ошуканство під час купівлі товарів на одному з сайтів оголошень у мережі Інтернет. Правоохоронці встановлюють особи ошуканців та застерігають громадян від надмірної довірливості.

27 листопада до Баранівського відділення поліції звернувся 20-річний житель району. Він розповів, що кілька днів тому знайшов оголошення про продаж сільськогосподарського мотоблоку на сайті оголошень. Пропозиція була заманливою, тож заявник, не довго роздумуючи, переказав понад 9 тисяч гривень на рахунок, вказаний продавцем. Зачекавши кілька днів та не отримавши жаданої покупки, хлопець спробував зв'язатися з власником оголошення. Втім, жоден контакт не виявився дійсним. Зрозумівши, що його ошукали, молодик звернувся до поліції.

За схожих обставин «придбав» ноутбук і 21-річний бердичівлянин, спокусившись на неймовірно низьку ціну у 1400 гривень. А місяць тому, сподіваючись стати власником сучасного мобільного телефону, через шахрайські оборудки втратив понад 7 тисяч гривень 49-річний житель Чуднівщини. Ще 900 гривень переказав ошуканцеві його 59-річний земляк, думаючи придбати тракторні шини.

Нині за всіма повідомленнями розпочато кримінальні провадження. Задля цього правоохоронці застосовують сучасні оперативно-розшукові методи та співпрацюють з банківськими установами.

Тим часом фахівці застерігають: краще вберегтися від подібного роду злодіянь, ніж розраховувати на повернення втраченого.

Варто запам‘ятати декілька порад:

- намагайтеся не сплачувати наперед за замовлений товар, користуйтеся послугою післяплати, яка наразі надається більшістю приватних служб доставки та поштовими відділеннями;

- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код тощо), особливо в телефонному режимі;

- уважно читайте смс-повідомлення, які приходять на ваш мобільний телефон. Нікому не повідомляйте секретні коди, які надходять задля підтвердження певних операцій;

- у жодному разі не вказуйте в оголошеннях, розміщених у мережі Інтернет, номери телефонів, які «прив'язані» до вашої банківської картки;

- використовуйте захищену спеціальними програмами комп'ютерну техніку під час проведення грошових переказів у мережі Інтернет.

Пам'ятайте, у таких ситуаціях ваша фінансова безпека залежить тільки від вас!

Відділ комунікації ГУНП

в Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: В Чернівецькій області ...

КОМЕНТАРІ