У Хмельницькій області 3 грудня – Міжнародний день боротьби з пестицидами

У Хмельницькій області 3 грудня – Міжнародний день боротьби з пестицидами

04.12.15 10:21 0 257
День боротьби з пестицидами відзначається у день, коли в 1984р. на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. В цей день екологи усього світу нагадують про накопичення у довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів. Пестицидами називають велику групу речовин переважно синтетичного походження, які використовують для знищення або пригнічення рослин та живих організмів, небажаних для людини.

Особлива небезпека для здоров'я людей та навколишнього середовища – це стійкість пестицидів у довкіллі, а також здатність їх залишків мігрувати по харчовим ланцюгам та накопичуватися в організмах людей і тварин у зростаючих концентраціях.

З початку 70-х років минулого сторіччя внаслідок низки причин розпочалося системне накопичення залишків пестицидів та агрохімікатів на складах сільськогосподарських підприємств (заборона використання окремих високотоксичних пестицидів, закінчення терміну придатності, пошкодження тари та маркування внаслідок неналежного зберігання), що призвело до появи значної кількості непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

Проблема непридатних пестицидів та отрутохімікатів актуальна і для Хмельницької області. На сьогоднішній день на території області залишається близько 255 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. Враховуючи потенційну небезпеку цих речовин, Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації постійно приділяє особливу увагу вирішенню цієї проблеми.

Так, у 2015 році на території Городоцького, Кам'янець-Подільського, Красилівського, Чемеровецького районів та міста Славута проведено роботи з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та підготовлено понад 93 тонни до вивезення на утилізацію.

Загалом, протягом 2007-2013 років з території області вже вивезено на утилізацію понад 1320 тонн непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин .

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопільська область: ...
Наступна новина: На Вінниччині відбулась ...

КОМЕНТАРІ