Звичайно, є закони, які регламентують права і пільги демобілізованих, державні програми з їх реабілітації, навчання, працевлаштування та ін. Однак, вирішуючи ті чи інші питання, колишні військовослужбовці стикаються з безліччю проблем, про що і засвідчив подальший хід зустрічі, яка відразу ж набрала форму діалогу.
- До центрів зайнятості області з початку демобілізації звернулося майже 900 учасників АТО. 124 із них - працевлаштовано, 124 – пройшли професійне навчання. Але це не так багато, як хотілося б, - сказала Тетяна Новорок. – Якраз ваші запитання свідчать про недостатню інформованість як стосовно наших послуг, так і управлінь соцзахисту. Тож ми й зібралися для того, аби обмінятись думками, почути ваші проблеми і по можливості виправити ситуацію.
Запросив бойових побратимів до співпраці і Валентин Пахолюк, повідомивши, що новостворений центр допомоги учасникам АТО знаходиться у Рівному на майдані Незалежності, 1, кабінет 221-Б.
В Олександрійському відділені ЦПТО ДСЗ спершу відбулась зустіч у групі з підготовки водіїв, які цю професію освоюють за кошти департаменту соцзахисту, потім – з демобілізованими із Костопільського району, яким презентували професії, що їх тут можна здобути. Їх – 38, тож є з чого вибирати.
І знову - розмова з безліччю питань. Багато з них виходили за рамки компетенції обласних структур, можуть бути розв'язані тільки на рівні міністерств оборони і охорони здоров'я, однак більшість із них доводиться вирішувати на місцевому рівні.
- У нашій області учасникам АТО приділяється велика увага, - сказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук. – Як щодо виділення земельних ділянок під забудову, так і в плані реабілітації, оздоровлення чи лікування. Звичайно, хочеться зробити максимум. Але «все і зразу» зробити неможливо об'єктивно. Обласні структури опікуються вами і вашими проблемами. Але потрібен і зворотній зв'язок: ми маємо знати всі ваші проблеми, вивчати їх, щоб разом вирішувати. От і зараз, наприклад, вирішуємо питання, щоб учасники АТО проходили реабілітацію в санаторно-оздоровчих закладах разом із сім'ями. Те ж стосується безплатних відвідувань спортивних комплексів і басейнів, оздоровлення у обласному госпіталі в Клевані, де умови кращі, ніж в інших медзакладах.
- Ви виконали свій обов'язок перед народом і державою. Тепер ми повинні вам допомогти. Використайте свій шанс у здобуття професії та переваги, визначені законом, при працевлаштуванні. Бо просто отримувати допомогу по безробіттю – це не той шлях, який допоможе вам адаптуватись у мирне життя. Пропонуйте свої ідеї – ми підтримаємо і допоможемо, - звернувся до учасників зустрічі Андрій Грещук. – Сподіваюся, що наша зустріч буде корисною для всіх.
Про це повідомили у Рівненському міському центрі зайнятості
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Вінниці у автопригоді ...
Наступна новина: начальник Управління ДСНС ...