Серед найпоширеніших причин таких пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей. Тому кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб піч в будинку була завжди справною. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли не менше - 38 см, тобто півтори цеглини.
Якщо підлога перед піччю дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50x70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей.
Не забувайте, що димарі слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Розпалювати дрова в печі чи грубці газом, або бензином категорично забороняється. Газ і бензин під час підпалення вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без догляну чи доручати наглядати за ними дітям. Грубки треба закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити. А коли вогонь розгориться, його важко приборкати.
Часто для обігріву своїх домівок використовуються електронагрівальні прилади, які не відповідають вимогам пожежної безпеки, що є на сьогоднішній день основними причинами виникнення пожеж.
Даємо декілька порад, які не завадять для пересічних громадян.
Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» - начебто прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів. Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення недоліків – усуньте їх. Не можна зв’язувати дроти вузлами, прибивати їх цвяхами або підвішувати на цвяхи. Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших горючих речей.
Якщо виникло загоряння – не лякайтесь, зберігайте спокій. У першу чергу відключіть електромережу й негайно викликайте службу порятунку за телефоном «101».
Сподіваємось, що ви, шановні громадяни, прислухаєтесь до наших порад і застережете себе й своїх близьких від біди.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: На Тернопільщині Новорічні ...