На Рівненщині працюють стаціонарні пункти обігріву населення

На Рівненщині працюють стаціонарні пункти обігріву населення

05.01.16 13:18 0 619
У зв’язку із різким пониженням температурних показників та з метою запобігання випадкам переохолодження громадян в Рівненській області органами місцевої влади було організовано цілодобову роботу 26 стаціонарних пунктів обігріву, які створені на об’єктах соціальної сфери.

В даних пунктах громадяни, які потерпають від низької температури, можуть відігрітися та випити гарячі напої.

В Рівному пункт обігріву цілодобово працює в обласному центрі з надання соціальних послуг на вулиці Дубенській, 71 а.

Крім стаціонарних пунктів обігріву, за необхідності рятувальники здатні впродовж кількох годин додатково розгорнути спеціальні наметові пункти обігріву.

За перші дні нового року зареєстрований один груповий випадок переохолодження. Так, 03 січня мешканці села Селець Дубровицького району в одній із хат почули дитячий плач. Селяни зателефонували до поліції. Правоохоронці з’ясували, що в промерзлій хаті на самоті знаходяться троє дітей 2013, 2014 та 2015 років народження. Лікарі швидкої, які прибули на місце події, доставили діточок до районної лікарні в стані середньої важкості з діагнозом загальне переохолодження. З горе-матір’ю наразі спілкуються працівники поліції.

Рятувальники звертаються до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

- не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;

- не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

- носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;

- не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

- перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

- слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

ГУ ДСНС України у Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Хмельниччині ...
Наступна новина: На Вінничині інформація ...

КОМЕНТАРІ