На Тернопіллі представникам новостворених громад допомагатимуть іноземні представники

На Тернопіллі представникам новостворених громад допомагатимуть іноземні представники

28.01.16 16:13 0 605
Навчити ефективних методів розроблення стратегічних планів та інвестиційних проектів представників новостворених територіальних громад – таке завдання є пріоритетним для області . Шляхи для вдосконалення навичок та пошуку перспектив на місцях шукають працівники Офісу реформ спільно з облдержадміністрацією та іноземними фахівцями.

Зустріч із представником міжнародної компанії Chemonics International Говардом Окманом відбулась в ОДА 26 січня за участю керівника Офісу реформ Віктора Литвинчука та першого заступника голови ОДА Іван Крисака.

«У Тернопільській області створили найбільшу кількість об'єднаних територіальних громад, їх кількість – 26, - зазначив Віктор Литвинчук. – Це свідчить про бажання Тернопілля інтегрувати в ЄС. Ми пройшли етап їх створення, етап надання їм повноважень. В області більшість громад є перспективними, які об'єднують більше 10 населених пунктів. Тепер ми відповідальні за навчання людей. Ці громади мають стати взірцем для наслідування. Ми прагнемо бачити якісні показники проектів, а не лише кількісні».

Як відомо, на розвиток громад будуть виділяти кошти за умови наявності перспективних проектів.

«Із Фонду регіонального розвитку передбачено на усі громади понад 4 млрд гривень. Також буде субвенція на розвиток інфраструктури в громадах – понад 1 млрд гривень. Ці кошти розподілятимуть відповідно до кількості населення та площі. Також Єврокомісія передбачила 90 млн гривень для навчання представників громад та реалізацію проектів, - продовжив Віктор Литвинчук. – Ми маємо перспективи в області – це санаторії, це замки, це агробізнес. На Тернопіллі є поклади нафти, ми маємо розроблені карти із цими родовищами. Це Бучацький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький райони. Тепер потрібно обрати правильні методи діяльності у цих напрямках».

Як зазначив Говард Окман, проекти та стратегії повинні максимально відповідати потребам та специфіці даної громади.

«Потрібно організувати команду, яка б впровадила зміни з користю для громади. Якщо на території є завод, який не працює на повну потужність, потрібно знайти шляхи вдосконалення діяльності. Також слід пам'ятати про інвестиції в освіту, що дасть можливість отримати фахівців відповідного рівня. Саме такі люди забезпечать подальший розвиток розпочатих проектів», - розповів Говард Окман.

На даний час проводять тендери на проекти для іноземних представників. Переможці будуть втілювати їх у новостворених громадах. Мета програм – допомога у розробленні планів для розвитку громад. Іноземні представники відвідують Тернопільщину та знайомляться із її перспективами. Свої плани вони озвучать після запуску проектів підтримки.

«Наше завдання – повернути людей назад на рідні землі. Мають бути функціональні села, комфортні для проживання. Мають бути невеликі міста, в яких люди з сіл мають можливість працювати. Має бути діючий приватний сектор, який дає надходження у місцеві бюджети. Ми маємо громади, де ПДФО становить від 40 % і більше. Успіх – це насамперед нові робочі місця», - наголосив Іван Крисак.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: На Вінничині ...

КОМЕНТАРІ