Минулоріч на Вінниччині вдалося повернути до продуктивної зайнятості 32,3 тис. осіб (+фото)

Минулоріч на Вінниччині вдалося повернути до продуктивної зайнятості 32,3 тис. осіб (+фото)

30.01.16 18:25 0 263
Це майже 40% від усіх, хто звернувся за пошуком роботи до центрів зайнятості області.

Про це під час наради «Про підсумки діяльності обласної служби зайнятості за 2015 рік та завдання щодо її модернізації у поточному році» повідомила в.о. директора обласного центру зайнятості Світлана Аляб'єва. Участь у заході взяли заступник директора обласного центру зайнятості, начальники відділів обласного центру зайнятості та директори базових центрів зайнятості.

Світлана Аляб'єва у своєму виступі зазначила, що усього послугами служби зайнятості Вінниччини протягом 2015 року скористалося 80,8 тис. осіб, в числі яких понад 57% склали мешканці сільської місцевості - це найбільша кількість безробітних селян серед регіонів України.

Спільними зусиллями влади, соціальних партнерів та служби зайнятості протягом року вдалося повернути до продуктивної зайнятості 32,3 тис. осіб або майже 40% від усіх, хто звернувся за пошуком роботи до центрів зайнятості області.

Серед загальної кількості працевлаштованих 28,0 тис. осіб мали статус безробітного і це четвертий результат у державі за чисельністю та другий за рівнем працевлаштування безробітних (36,4% до 31,0% у середньому по Україні).

За допомогою центрів зайнятості протягом 2015 року, навчились основам бізнесу, захистили свій бізнес-план та отримали одноразово допомогу по безробіттю 521 безробітний. В цьому числі і 25 вимушено переміщених осіб та 46 учасників антитерористичної операції на Сході України.

Протягом року за кошти служби зайнятості отримали професію та перенавчились або підвищили свою кваліфікацію 8,2 тис. чол. З числа осіб, що закінчили навчання працевлаштовано 98,5%.

На нові робочі місця з відшкодуванням роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування прийнято 770 осіб, з них 573 особи на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності та 197 осіб, які потребували додаткових гарантій соціального захисту, на нові робочі місця.

Ситуація в країні вплинула на кількість вакансій, дані про наявність яких надійшли від роботодавців до укомплектування центрами зайнятості (у січні-грудні 2015 року 33,9 тис. вакансій і це на 7,0% менше відповідного періоду 2014 року).

Служба зайнятості активно співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування, з численної армією роботодавців і з профспілками, намагаючись ще раз звернути увагу усіх зацікавлених сторін влади на проблему зайнятості в області. А зараз, з появою нових категорій, що потребують особливого соціального захисту (це вимушено переміщені особи та учасники АТО), розширилось коло точок дотику з громадськими організаціями та волонтерами.

«Основне завдання поточного року, - зауважила Світлана Сергіївна, – це активація поведінки безробітного і зміна ідеології в роботі з клієнтами відповідно до їх потреб. державною службою зайнятості розпочато в усіх регіонах дослідну апробацію антикризового Регламенту роботи центів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів (алгоритму дій та виконання функцій), яка триватиме до 1 березня поточного року. Згідно роботи за новою схемою Регламенту підноситься роль та відповідальність керівника базового центру зайнятості в управлінні персоналом та контролі якості. Функції фахівців центру зайнятості в кожному секторі – мають бути універсальними. Планується чіткий оновлений функціонал підрозділів по роботі з роботодавцями. Як гарантія правильності підходів у роботі - якісний технологічний контроль та моніторингові візити до базових центрів зайнятості. Роль регіональних центрів зайнятості має змінитись як ефективного комунікатора з крупними, середніми роботодавцями та відомими підприємцями».

Необхідність змін у роботі - це вимоги часу. Тому, окрім Регламенту, Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) розроблено і проект Стратегії модернізації та розвитку державної служби зайнятості – виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) на період до 2017 року. Проект буде розглядатись на черговому засіданні правління Фонду. Стратегія підкреслює, мотивує та робить акценти на основних моментах, які необхідні для підвищення результативності роботи служби зайнятості. Основними завданнями Стратегії є: підвищення рівня обслуговування шукачів роботи та роботодавців, в тому числі із застосуванням сучасних інформаційних технологій; покращення комунікаційних зв'язків між учасниками ринку праці, забезпечення прозорості та відкритості діяльності державної служби зайнятості; посилення фінансової стабільності, переорієнтація витрат з пасивних виплат на заходи активної політики зайнятості; покращення кадрового потенціалу служби зайнятості.

За результатами роботи 2015 року перед керівниками базових центрів зайнятості поставлені нові завдання з урахуванням вимог сьогодення та модернізації служби зайнятості.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Житомирщина: стан ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ