Інформація відділення Національної служби посередництва і примирення про стан соціально-трудових відносин на території Тернопільської області у 2015 році

Інформація відділення Національної служби посередництва і примирення про стан соціально-трудових відносин на території Тернопільської області у 2015 році

30.01.16 12:06 0 374
Відповідно до Законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області у співпраці з Тернопільською обласною державною адміністрацією здійснюються заходи щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів, врегулювання конфліктних ситуацій, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин, зменшення соціальної напруги, своєчасного вирішення трудових конфліктів правовим шляхом з метою забезпечення соціальної стабільності в області, реалізації конституційних прав і гарантій працівників.

Відповідно до повноважень відділення НСПП в Тернопільській області упродовж 2015 року сприяло вирішенню 7 колективних трудових спорів на виробничому рівні, учасниками яких були 310 осіб (72,4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу підприємств), з 35 вимогами найманих працівників, які стосувались виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень - 32 та невиконання вимог законодавства про працю - 3.

За сприянням відділення НСПП у ході проведення примирних процедур вирішено 6 колективних трудових спорів та виконано 34 вимоги найманих працівників.

Здійснювались заходи з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів по врегулюванню 24 (4 на територіальному рівні та 20 на виробничому рівні) випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 175 підприємствах області з 24 чинниками дестабілізації (щодо укладання або зміни колективного договору, угоди - 3, не виконання вимог законодавства про працю – 21) із загальною кількістю штатних працівників – 5450 осіб.

Основними факторами, що призводили до ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області були: заборгованість із виплати заробітної плати таневиконанняумов колективного договору, угоди.

Зокрема, здійснювались заходи по врегулюванню випадків дестабілізації:

на територіальному рівні:

- 4 випадки у галузі освіти;

на виробничому рівні у:

- наукові дослідження і розробки - 1;

- водопостачання; каналізація, поводження з відходами - 2;

- переробна промисловість - 3;

- авіаційний транспорт - 1;

- охорона здоров'я та надання соціальної допомоги - 2;

-будівництво – 11.

В результаті проведеної роботи відділенням НСПП врегульовано стан соціально-трудових відносин на 132 підприємствах області із загальною кількістю штатних працівників – 3963 осіб та усунено 23 чинники дестабілізації із сумою погашеної заборгованості по заробітній платі, що була чинником дестабілізації 7 млн. 104 тис. грн.

Упродовж звітного періоду відділенням НСПП проводилась робота з підприємствами, де конфлікти носять латентний характер. В базі даних конфліктогенних підприємств області перебувало 21 підприємство, з яких на 6 підприємствах стан соціально-трудових відносин врегульовано, на 14 - стан соціально-трудових відносин взято на облік відділення НСПП з метою запобігання виникнення колективного трудового спору.

Виконуючи основне завдання, визначене Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», відділення НСПП і надалі буде здійснювати заходи у процесі врегулювання стану соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів, сприяти вирішенню колективних трудових спорів, підвищувати рівень правової культури сторін соціального діалогу.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ