З якого матеріалу будувати будинок?

З якого матеріалу будувати будинок?

05.02.16 12:40 0 1109

При будівництві будинку першорядну роль відіграє вибір матеріалу. Від цього залежить, скільки років він простоїть, і наскільки комфортно і безпечно в ньому жити. Щоб з'ясувати, який будинок краще будувати, розглянемо кожен вид матеріалу.

Будинки з бруса

Будинки з бруса виглядають ефектно і дорого, а запах дерева завжди приваблює покупців. Раніше брус був найпоширенішим будівельним матеріалом, але тепер він багато в чому поступається сучасним технологіям. Проте, у нього маса незаперечних переваг.

  • По-перше, каркас з бруса набагато легший від інших матеріалів, тому можна істотно заощадити на фундаменті і поставити його на м'який грунт.
  • По-друге, дерево - пропускає кисень. Життя в такому будинку не зрівняється з бетонними стінами, в ньому легко дихається і спиться.
  • По-третє, деревина утримує тепло, і навіть в сильні морози ви не замерзнете.

Дерево коштує дорого, але з урахуванням економії на фундаменті, обробці стін, вартості перевезення та складання, вкладені кошти себе виправдовують. До того ж, на обігрів дерев'яного будинку потрібно менше енергії. Каркасні дерев'яні будинки легко розбираються, так що при необхідності можна переїхати в будь-яке місце разом зі своїм будинком.

Недоліки дерев'яного будинку

Тепер поговоримо про недоліки дерев'яного будинку. Один з головних мінусів - процес усадки, який триває три роки. Оскільки матеріал природний, іноді трапляється і зворотна ситуація - будинок може піднятися, що відбивається на ремонті і доставляє новоселам багато проблем.

Багато хто відмовляється від будівництва дерев'яного будинку через високий ризик загоряння. Але якщо вас це не зупиняє, то необхідно ретельно продумати систему пожежної безпеки, поставити датчики і обробити будинок спеціальними засобами. Деревина вимагає спеціального догляду і додаткових витрат для боротьби з шкідниками і гниттям.

Будинки з бетону

Перейдемо до бетонних домівках. Якщо задатися питанням, який будинок дешевше побудувати, то відповідь очевидна: з бетону. Такі споруди дуже важкі, для них потрібен масивний фундамент: монолітний або стрічковий на глибину промерзання грунтів. Так що витрати будуть великі. Будівництво такого будинку - трудомісткий і тривалий процес. Бетон твердне близько місяця, крім того, монтаж опалубки та в'язання арматури теж займе час. Будь-яка кладка, навіть цегляна, буде робитися набагато швидше.

Бетонний будинок не найкомфортніший для проживання, без додаткової обшивки стін тут не обійтися. Цей матеріал володіє високою теплоізоляцією, тому він довго нагрівається і остигає. Спочатку бетонні стіни рятують від літньої спеки, але коли будинок нагрівається, в ньому навіть вночі жарко, душно і не вистачає кисню. Остигати він буде поступово, якщо тиждень простоїть прохолодна погода. Оскільки бетон – матеріал, який не «дихає», потрібна хороша система вентиляції.

Однак, бетонний будинок має ряд переваг.

  • По-перше, стіни з бетону обійдуться дешевше цегляної кладки, хоча фундамент - дороге задоволення.
  • По-друге, при обробці не виникне проблем з утепленням і гідроізоляцією. По-третє, будинки з бетону довговічні, і менше руйнуються при землетрусах.

Цегляні будинки

Цеглу найчастіше вибирають для заміських будівель. Це екологічно чистий, природний матеріал, стійкий до температурних перепадів. Завдяки цій властивості, влітку стіни не розжарюються, а взимку не промерзають. Будинки з цегли дуже міцні, вони можуть простояти 100-150 років, тому з такого матеріалу можна звести високу споруду.

Мінус в тому, що на будівництво такого будинку йде багато часу, і цеглу краще класти влітку, а не взимку, тому що вогкість і холод перешкоджають процесу твердіння. Транспортування матеріалу і навантажувальні роботи обійдуться дорого. Навіть для маленького будинку потрібно багато цегли. На вирівнювання та оздоблення і стін теж доведеться витратитися.

У дерева, бетону і цегли свої плюси і мінуси. Порівняйте їх між собою, щоб зрозуміти, з якого матеріалу побудувати будинок!




Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 127)

КОМЕНТАРІ